“Долар може різко здивувати всю Україну, курс валют продовжує бентежити українців”: експерт сказав, чого слід очікувати в обмінниках

На початку липня курс долара в Україні обіцяє бути стабільним, але до кінця літа ситуація на валютному ринку може різко змінитися.

Як інформує “УНІАН”, фінансовий аналітик Андрій Шевчишин каже, що все залежатиме від зернових угод та рішень НБУ.

“Є перспектива коливань, але ми її не очікуємо найближчого тижня. Ці коливання будуть визначені якраз проблемами із зерновою угодою, блокуванням портів, проблемами з експортним припливом валюти, і саме це в майбутньому призведе до того, що потрібно буде переглядати курс, оскільки погіршиться баланс. Я б припускав, що ми зіткнемося з цією проблемою до кінця літа, але головним чинником цього руху будуть наступні дії НБУ”, – зазначив він.

Що стосується ситуації у валютному ринку найближчого тижня – до 16 липня, Шевчишин висловив упевненість, що курс буде без змін:

Чтайте також:  Гроші на закупівлю безкоштовних ліків для хворих на Covid-19 скеровують на надбавки лікарям.

“Не очікуємо зміни курсу, оскільки поточний стан нашого ринку досить стабільний, і НБУ повністю покриває усі необхідні дефіцити та інтервенції валюти на міжбанку. На готівковому ринку ситуація досить стабільна, ризики, сформовані на ринку, покриваються за рахунок широкого спреду”.