Готові одружитися на бабусі: ухилянти вигадали новий спосіб, як втекти від мобілізації (ФОТО)

Чоловіки, які підлягають мобілізації видадали спосіб, як втекти за контрактом. Вони готові одружитися на бабусі, аби стати її опікуном. Натомість жінки з інвалідністю самі пропонують укласти шлюб тим, хто хоче виїхати з України.

Після того, як прикордонники повідомили, що в пункті пропуску “Старокозаче” не дозволили виїхати за кордон 32-річному українцю, одруженому на 56-річній жінці з інвалідністю та з’ясували, що їхній шлюб був укладений лише заради перетину кордону, виявилось, що в Україні розгортається ціла “індустрії” шлюбів військовозобов’язаних з тими жінками, які мають інвалідність. Згідно із законом, чоловіки, які мають дружину з інвалідністю та є єдиними доглядальниками, мають право на відстрочення від мобілізації.

Як з’ясував ТСН.ца, в соцмережах наразі створено спільноти, де розміщені оголошення з пропозиціями укласти фіктивний шлюб для виїзду військовозобов’язаних за кордон. За укладання такого шлюбу між військовозобов’язаним та жінкою, яка має інвалідність, пропонується від 8 тис. грн. до 20 тис. грн.

Серед оголошень є і такі, де жінок з інвалідністю шукають жінки. Як виявилось, це вони роблять, щоб допомогти своїм коханим виїхати за кордон.

Чтайте також:  Тікали небезпечними гірськими стежками: на Буковині затримали 14 ухилянтів (фото)

Документи підозрілих на кордоні перевіряють ретельніше

“Питання не в різниці у віці подружжя. Прикордонники ретельно перевіряють умови виїзду, – розповів у коментарі для ТСН.ua речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко. – В цьому випадку (на пункті пропуску “Старокозаче” – Ред.) було підозрілим те, що шлюб був укладений в день перетину кордона. Крім цього, було встановлено, що цей чоловік заплатив кошти за укладення такого шлюбу з жінкою, яка має інвалідність. Хочу нагадати, що з 24 лютого минулого року прикордонники викрили близько 6 тис. осіб, які намагались виїхати, використовуючи підробні документи “, – повідомив нам Демченко.

За його даними, якщо приймається рішення проводити поглиблену перевірку щодо того, хто хоче перетнути кордон, то до неї долучаються інші правоохоронні органи.

Довести фіктивність дуже складно.

Своєю чергою, низка адвокатів в коментарі для ТСН.ua повідомили, що доведення фіктивності шлюбу – достатньо непроста справа з точки зору закону.

“В дійсності це (укладання шлюбу для виїзду за кордон – Ред.) не нове явище і я гадаю, що такі випадки будуть. Можу сказати, що довести те, що шлюб фіктивний можно лише в одному випадку – коли хтось з подружжя скаже, що шлюб є фіктивним. Фіктивність можно довести, якщо подружжя реєструвало шлюб не в РАЦСі”, – розповів адвокат Роман Сімутін, який має досвід роботи слідчим.

Чтайте також:  Бігають ухилянти і ведмідь: прикордонники попередили чоловіків про небезпеку на кордоні

Водночас юрист звертає увагу на те, що у фіктивного шлюбу є певні ризики. Наприклад, якщо хтось один із подружжя придбає автомобіль або нерухомість, то це майно вважається спільним та може бути поділене при розлученні.

Інший адвокат, Андрій Межирицький, також каже, що фіктивність шлюбу – це досить непроста категорія і довести таку обставину здатен лише суд.

“Фіктивний шлюб – це дуже складна категорія, яка встановлюється судом. Це кропіткий процес. Але при цьому фіктивний шлюб – це шпарина, яка була нещодавно розрекламована. Щодо того, чи має право на відсрочку військовозобов’язаний, у якого дружина має інвалідність – зараз треба довести, що військовозобов’язаний є єдиною особою, яка по закону зобов’язана утримувати людину з інвалідністю. Тобто військовозобов’язаний повинен довести, що інших осіб немає”, – каже Межирицький.