У Польщі масово помирають коти: що відбувається

Кілька котів у Польщі померли від пташиного грипу. Власників котів і собак попереджають про небезпеку і закликають тримати тварин вдома.

Про це пише УНІАН.

У доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) зазначається, що було протестовано 46 кішок і один каракал (дикий кіт, іноді відомий як пустельна рись), 29 з них виявилися позитивними на H5N1 – підтип вірусу грипу A, що є вкрай патогенним агентом й спричиняє так званий пташиний грип.

Одинадцять котів померли, а ще 14, як повідомляється, були евтаназовані через розвиток симптомів вірусу, включаючи утруднене дихання та криваву діарею.

Випадки зараження котячих H5N1 документовали раніше. Зазвичай інфіковані контактували з зараженими птахами або їли їхнє м’ясо. Але цей звіт ВООЗ є першим, у якому виявлено велику кількість інфікованих котів у великій географічній зоні в межах країни.

Чтайте також:  Під Бахмутом загинув військовий з Прикарпаття Михайло Андрійович

Вважають, що заражены кішки в Польщі могли їсти інфікованих птахів, контактувати з ними чи середовищем, де вони є, або споживати їжу, заражену вірусом. Крім котячих, два працівники птахівництва дали позитивний результат на пташиний грип після контакту на інфікованій фермі. Проте поки що немає жодних повідомлень про симптоми від тих, хто контактував з H5N1-позитивними котами.

Люди в Польщі зараз оцінюються як група низького ризику зараження вірусом, але власники котів і ті, хто контактує з котами, які є носіями хвороби, визначені як група середнього ризику.

Європейське агентство з безпеки харчових продуктів закликало людей тримати своїх домашніх тварин удома. Агентство також рекомендує уникати контакту домашніх кішок і собак, і взагалі м’ясоїдних домашніх тварин, з мертвими або хворими тваринами.