Із загиблим військовим прощалися у чужому селі. “Відмова священика у похованні загиблого героя: оскорблення чи приниження?”

У селі Тріскині на Рівненщині прощалися з Іваном Козельцем, який пішов захищати Україну на другий день великої війни. Віддати останню шану захиснику зібралося все село, однак заупокійне богослужіння проводили не у рідному селі.

Про це пише місцеве видання СарниNews.City.

Як відомо, Герой загинув 26 липня 2023 року.

За словами старости Ремчицького старостинського округу №6 Леоніда Доліда, куди входять і Тріскині, отець Василій відмовив у похованні, бо “не співслужить з ПЦУ”.

“Мама загиблого Івана Козельця звернулася до місцевого священика отця Василія, щоб дозволив відслужити у храмі літургію за загиблим сином. Хотіли, щоб відспівували священники Православної церкви України, але в храмі села Тріскині. Храм є сільський, жителі його всі разом будували в 1990-х роках. Проте він у категоричній формі відмовив. Потім обіцяв подумати та надати відповідь до 11 години ранку 29 липня. Вона знову до нього звернулась і він сказав, що храм для поховання не надасть”, – сказав Долід.

Чтайте також:  Сьогодні на Івано-Франківщині попрощаються з загиблим Василем Петрук. Вічна пам'ять

Щоб провести заупокійну службу, воїна в закритій труні везли за 14 км — у Свято-Покровський храм міста Сарни. Жителі Тріскинь кажуть, що це не перший випадок відмови священника рідним загиблих захисників. Леонід Долід запевняє, що реагуватиме на ситуацію та радитиметься з громадою щодо подальших рішень.

“Однозначно реакція на це буде. Люди вже говорять, що потрібно скликати збори, це питання вирішувати. Думаю, що завтра я зі священником зустрінусь. Можливо, правильно буде провести зустріч не лише з ним, а й з прихожанами цієї церкви. Оскільки вони підтримують священника в його рішеннях”, – додав староста.

Отець Василій почав служити у Свято-Миколаївському храмі УПЦ навесні 2022 року. Він наполягає, що жодних конфліктів з матір’ю загиблого воїна не мав.

“Мама загиблого вчора була в мене в дворі. Хлопчинку цього (загиблого воїна Івана Козельця — прим. авт.) я особисто знав ще до того, як священником став. І я не ворог ні родинам, ні людям. Я мамі сказав, що він є хрещений у цій церкві, було б дуже доцільно, і так само ж люди хочуть, щоб ми відспівували. Я сказав, що я з представниками ПЦУ не співслужу. Я просто поки не маю на це право такого. Доки в нас немає єднання, то ми не можемо разом співслужити”, – зазначив отець Василій.

Чтайте також:  "Мене розриває на частини від цього варварства": П'єр Рішар засудив агресію проти України

На питання журналістів про те, чи міг він просто надати храм, священник відповів: “Але ж мама вже не наполягала на цьому. Я запропонував їй, що ми можемо відспівати. І в нас конфлікту ніякого не було. Я відмовив, тому що, рахую, і по деяких джерелах, це є спланована акція, щоб дальше розвивати тут ворожнечу”.

До слова, представники Сарненського РТЦК та СП з’ясували, що отець Василій не перебуває на військовому обліку. Тож йому вручили повістку на виклик у військкомат для уточнення облікових даних.