На хресті волинської церкви з’явилася постать Богородиці

У День хрещення Русі неймовірної краси сяйво огорнуло купол дзвіниці храму села Ржищів на Горохівщині.

Про це пише Волинь.

У цьому невеликому населеному пункті на самісінькій окраїні Мар’янівської територіальної громади Луцького району найдавнішою є дорога до храму Зачаття Праведною Анною Богородиці. Згідно з історичними джерелами, цьогоріч у храмове свято віряни відзначатимуть 267-річчя своєї святині. У церкві завжди гарно й затишно. І чи не воістину Божі дива відбуваються у цій намоленій століттями місцині?

Торік на початку вересня у храмі замироточила Плащаниця.

– Срібні потічки спершу з’явилися на грудях святого образа, а невдовзі засяяли на ногах, – розповідав раніше настоятель храму отець Роман Грінка. Священнослужитель каже, що відтоді на тому святому полотні досі час від часу то присихають, то знову видніються блискучі крапельки. Востаннє Плащаниця сяяла ними півтора місяця тому.

А недавно, в День хрещення Русі й святого рівноапостольного князя Володимира, ржищівці знову дивувалися милому до сліз провидінню.

Чтайте також:  "Яйця "органічні" за 280 гривень": українців шокувала ціна на популярний продукт (ФОТО)

На хресті волинської церкви помітили постать Богородиці
Першим його побачив церковний староста Володимир Семенюк. Чоловік ішов на Божественну літургію й по-хазяйськи глянув на новозбудовану дзвіничку. Кілька тижнів тому над нею встановили купол. У мить, коли на нього підвів очі пан Володимир, хрест, здавалося, благодатно потопав у золотому сяйві, яке сам і випромінював.

На світлині, яку зробив Володимир Семенюк, це видовище дійсно бачиться неймовірно красивим.

– Чи є це Божим знаком? Чи це так Господь знову підкріплює нас? Ми віримо в Божу милість. Шукати її потрібно у всьому хорошому, доброму, праведному, що відбувається в житті людини, села, громади, України… – каже отець Роман.

7 липня минулого року в ржищівській церкві відбулася перша Божественна літургія в лоні Православної церкви України.Через кілька хвилин незвичне сяяння вже зникло. Але фотографію швидко поширили в соціальних мережах більше двох сотень користувачів.

Чтайте також:  Віряни московської церкви та баптисти: на Волині – масштабний спалах коронавірусу

Не забарилися й лайки та коментарі… Сотні «сердечок» засвідчують віру людей у те, що в знакове християнське свято навіть в одному з найменших сіл України Бог бачить щирість людських молитов, що Небесний Отець із нами, хто хоче, той вздріє, почує, прославить Господа і подякує Йому. Дехто на хресті побачив образ Богородиці.

А є й ті, хто променистий ореол навколо хреста просто називає віддзеркаленням від жовтої бляхи чи сонця.

До слова, 7 липня минулого року в ржищівській церкві відбулася перша Божественна літургія в лоні Православної церкви України.

6 серпня цього року парафіяни храму Зачаття Праведною Анною Богородиці чекають приїзду у Ржищів митрополита Луцького і Волинського Михаїла. Разом із владикою миряни молитимуться за всіх захисників, за нашу Перемогу в ненависній війні, непохитну віру в Боже милосердя й за рідну неньку Україну!