Вчила літератури та християнської етики: російська ракета вбила вчительку

Під час вибуху російської ракети у житловому будинку в Кривому Розі 31 липня загинула завуч гімназії №15 Ірина Кіянчук. Її квартира була на п’ятому поверсі багатоповерхівки на вулиці Українській.

Під час вибуху загинула вчителька

Вранці 31 липня російська ракета влучила в під’їзд багатоповерхового будинку в Кривому Розі. Вибухом зруйновано квартири у крайньому під’їзді. 62-річна Ірина Кіянчук жила на п’ятому поверсі, від її помешкання нічого не залишилося.

Ірина Борисівна 30 років пропрацювала у Криворізькій гімназії №15

“Вона була вчителькою, заступницею директора з виховної роботи. Останнім часом працювала завучем із навчально-виховної роботи. Це дуже добра й талановита людина. Вона викладала іноземну літературу, а також християнську етику.

До того ж була вірянкою, а ще завучем у недільній школі при храмі Різдва Пресвятої Богородиці”, – розповіла заступниця директора гімназії Раїса Шинкаренко.

 

Мудра і добра людина

Учні дуже любили уроки Ірини Борисівни. Вона завжди вигадувала незвичайні форми викладання, підходила до уроків креативно. Викладачка сама якось писала своїй колишній учениці про те, як навчає дітей.

Чтайте також:  Російські окупанти пострілом в спину позбавили життя 77-річну вчительку: подробиці

“Мистецтво впливає! Я звертаюся до дітей, щоб вони бачили прекрасне навколо. Придумала уроки, щоб діти бачили все погане і добре, що робить людина. Все просто – йдемо навколо школи, завдання – знайти все навколо по темі. А потім говоримо про клумби, квіти, дерева. Й про поламані гілки, про написи на школі, про взуття на деревах”, – описувала вчителька.

 

Вона дуже раділа, коли колишні учні писали їй, пам’ятали про неї та її уроки.

Ті, кого колись навчала Ірина Кіянчук, говорять про неї як про дуже мудру та добру людину. Вона ніколи не підвищувала голос, завжди намагалася знайти підхід до кожної дитини. Й це у неї добре виходило.

“Я як самотній листок на дереві”

Вона описувала свої емоції під час війни: “Я стала як кішка. Вночі прокидаюся за 10 хвилин до сирени”. “Війна пожирає всі емоції. Але є надія!”

Чтайте також:  Вчора "Скорбота і біль": обірвалося життя шанованої вчительки (ФОТО)

У загиблої вчительки залишився син із невісткою та онука. В сім’ї панують дуже дружні стосунки.

У 2020 році Ірина Борисівна втратила свого чоловіка, вона дуже хвилювалася через це. Писала, що багато років чоловік оберігав її, дбав, а тепер їй доведеться звикати жити одній. “Я як той самотній листок на дереві, який тріпає вітер із боку на бік, намагаючись зірвати…”

Похорон загиблих під час російського ракетного удару по житловому будинку відбувся 2 серпня. Мешканці міста несли до місця вибуху живі квіти.

Загалом 31 липня загинуло шестеро людей – четверо мешканців багатоповерхового будинку та двоє співробітників технікуму, куди прилетіла друга ворожа ракета. Ще 75 людей отримали поранення, 22 з них перебувають у лікарні.