В Україні змінять правила перетину кордону: прикордонники отримають дані з центрів комплектування

В Україні планують об’єднати бази даних Державної прикордонної служби та Територіальних центрів комплектування. У такий спосіб чиновники хочуть боротися з корупцією.

За словами голови Національного агентства з питань запобігання корупції Олександра Новікова, держприкордонслужба та ТЦК будуть пов’язані між собою для забезпечення прозорості. Про це він заявив в ефірі національного телемарафону.

Новіков зазначив, що план об’єднання бази даних прикордонної служби та центрів комплектування буде направлено у вигляді проекту розпорядження уряду на затвердження Кабінету міністрів. Він пояснив, що без зміни правил неможливо буде отримати ситуацію, коли всі ТЦК працюватимуть чесно.

Також Новіков додав, що в результаті зміняться правила перетину кордону та норми видачі документів, необхідних для цього.

“Проект припису передбачає, що бази даних прикордонної служби та центри комплектування будуть пов’язані між собою. Таким чином, буде забезпечено прозору діяльність як ТЦК, так і пунктів перетину кордонів”, – заявив Новіков.

Чтайте також:  "Героїзм посеред поля смерті": історія курсанта, який вижив у авіатрощі біля Чугуєва і намагався врятувати товариша

Водночас голова НАЗК наголосив, що на сьогоднішній день у ТЦК працюють близько 6 тис. осіб, але підозр у скоєнні корупційних правопорушень було оголошено лише 33. Це говорить про те, що більшість працівників ТЦК є доброчесними. Проте Новіков сподівається, що Верховна Рада найближчим часом відновить декларування і всі, кого призначатимуть на посади у центрах комплектування, пройдуть спеціальні перевірки.