Прокуратура звинувачує у держзраді українського терориста, який воював проти ЗСУ

Прокурори Тернопільської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно чоловіка, якого звинувачують у державній зраді та у добровільній участі в незаконному воєнізованому формуванні терористичної організації «ДНР» під час воєнного стану(ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, житель Донецька у квітні 2022 року добровільно перейшов на бік ворога, вступивши у збройне воєнізоване формування – так званий «113 стрелковый полк мобилизационногорезерва» терористичної організації «Донецкаянароднаяреспублика».

З квітня по листопад 2022 року підозрюваний на посаді стрільця-радіотелефоніста під позивним «Фенікс» воював на боці ворога зі Збройними Силами України.

Він відповідав за виконання бойових завдань батальйону, належне зберігання й утримання у справному стані виданої йому зброї, ведення і коригування вогню по українських військовослужбовцях.

Також брав участь у незаконному утриманні патріотично налаштованих цивільних громадян України на тимчасово окупованій території Херсонської області.

Чтайте також:  Захоплення банку у Києві: терорист висунув перші вимоги

Упродовж вказаного часу донеччанин виконував інші злочинні завдання поблизу тимчасово окупованих населених пунктів Херсонської області.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Тернопільській області.