У лікарні з отруєнням вже 38 відвідувачів суші-бару. З них 15 дітей

Медики виявили ще 44 контактних, з них 24 звернулись до лікаря.
У їжі виявлено збудник сальмонели, а заклад харчування припинив свою роботу, щойно відкрившись.


Внаслідок отруєння в закладі харчування Збаража у лікарні знаходиться 38 людей, серед них 15 дітей, повідомили у Департаменті охорони здоров’я ОВА.

— Виявили ще 44 контактних. З них 24 звернулись до лікаря, — повідомила Оксана Чайчук, гендиректор Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб. — За результатами дослідження методом ПЛР, у їжі виявлено збудник сальмонели. Заклад харчування припинив свою роботу.

17 серпня відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Збаразькій міській раді щодо зареєстрованого спалаху гострої кишкової інфекції у м.Збараж, повідомили на сторінці Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Станом на 16.00 год. 17.08.2023р. до ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» надійшли термінові повідомлення про 48 випадків ГКІ (19 дітей та 29 дорослих). 38 хворих, з них 15 дітей, госпіталізовано до інфекційного та педіатричного відділення КНП «Збаразька центральна лікарня» Збаразької міської ради, 10 хворих (4 дитини) – перебувають на амбулаторному лікуванні.

Чтайте також:  Слідом за Ольгою Бузовою в лікарню загриміли Регіна Тодоренко і Влад Топалов: "Після виходу з коми"

15 серпня, як раніше писали «20 хвилин», у соціальних мережах, а згодом і на сайті Нацполіції Тернопільської області з’явилася інформація про масове отруєння у місті Збараж.

Із власних джерел журналістам «20 хвилин» вдалося дізнатися, що всі постраждалі їли суші у барі MEDUZA, що лише днями відкрив свої двері для відвідувачів.

Перші спалахи отруєння почали фіксувати ще 13 серпня з 17.00 до 18.00. Саме у цей час до Збаразької центральної лікарні почали групами звертатися люди і скаржитися на однакові симптоми. Про це редакції «20 хвилин» розповів директор лікарні Григорій Чепіль.

— У неділю почали надходити люди до лікарні, і всі мали однакові симптоми. Це переважно блювота, скарги на слабкість, діарея та висока температура. Хворі приходили групами по п’ять-шість людей. Друга партія була в ніч з 13 на 14 серпня з 04.00 до 05.00. Тоді госпіталізували ще семеро. Станом на 16 серпня, у лікарні на стаціонарному лікуванню вже перебувають 37 пацієнтів. Серед постраждалих є не лише дорослі, а й діти, — каже він.

Чтайте також:  В Києві із судомами госпіталізували дитину, батьків і бригаду швидкої - "Отрута, газ, радіація?"