У Польщі закрили найбільший центр прийому українських біженців: яка причина

У центрі можна було розмістити одразу до 9-10 тисяч осіб.

У Польщі припинив роботу найбільший центр для приймання українських біженців. Він був розташований у місті Надажин, що за 30 кілометрів від Варшави.

Про це пише Financial Time.

Як пояснили у пресслужбі Мазовецького краю, центр приймання біженців вирішили закрити, оскільки більшість з них вже знайшли житло в інших місцях.

Попри це, кільком сотням біженців, які все ще перебували на території центру, довелося переселитися.

“Центр було закрито. Нові люди не надходили, і великий масштабний центр втратив свою актуальність. У момент закриття в ньому перебувало близько 300 осіб. Деякі з них були перерозподілені до менших центрів, а інші звернулися до місцевих органів самоврядування”, – повідомила прессекретар Мазовецького воєводства Дагмара Залевська.

Зазначимо, що центр відкрили на початку повномасштабної війни у 2022 році. Туди можна було розмістити одразу до 9-10 тисяч осіб.

Чтайте також:  До України вже повернулося 60% біженців: у МВС пояснили, чому люди не залишаються за кордоном

“Центр біженців був розділений на різні сектори, кожен із яких обладнаний ліжками, санвузлами, тимчасовими душами, зонами для приймання їжі та заряджання мобільних телефонів, а також кімнатами для матерів із малими дітьми”, – мовиться у повідомленні.

Тим часом польський “Центр Мерошевського” запускає нову стипендіальну програму. Вона отримала назву “Місяць у Польщі”.