“Українці ризикують втратити всі свої гроші, долар в обмінниках не хочуть приймати”: з’явилася серйозна небезпека

Експерти попереджають українців про нову загрозу, яка здатна спричинити втрату значної кількості накопичень і заощаджень. Фахівці застерігають від ймовірної халепи, яка здатна спіткати будь-кого. У цьому випадку банкноти не прийматимуть в обмінниках.

Як інформує “Obozrevatel”, серед усіх іноземних валют, які шахраї “підсовували” українцям у 2022 році, переважали долари США. Найчастіше ж – у 99% випадків – фальшивими виявлялися банкноти великих номіналів.

Про це повідомили в НБУ. Там зазначили: на підроблені долари випало 91% загальної кількості всіх вилучених підроблених купюр зарубіжної валюти.

Найчастіше ж фальшивомонетники підробляли іноземні банкноти двох номіналів. Зокрема: 50 доларів – 23% від загальної кількості вилучених підроблених купюр; 100 доларів – 76%.

Євро підробляли також

Другою улюбленою шахраями іноземною валютою є євро. Таких підроблених купюр було виявлено 8% загальної кількості.

Чтайте також:  Українців попередили, що за світло з квітня доведеться платити дорожче на 30%

Як і з доларами, найчастіше підробляли великі номінали. Зокрема:

50 євро – 26% від загальної кількості вилучених підроблених банкнот; 100 євро – 28%.

Українцям підсовували фальшиві гривні

Серед гривні найчастіше підробляли купюри старого зразка (випущені до 2015 року). Найпопулярнішою є підробка купюр у 500 грн – 39% від загальної кількості вилучених підробок та 57% від їх загальної суми. Також часто підробляють:

200 грн – 45% від загальної кількості вилучених підробок та 26% від їх загальної суми; 100 грн – 8 та 2%.

“В основному вилучені з обігу підроблені банкноти національної валюти мали низьку якість і розраховані на неуважність громадян та касових працівників торговельних закладів. Адже банкноти національної валюти нового покоління (номіналами 20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень, які Національний банк ввів в обіг у 2015-2020 роках), мають посилену систему захисту”, – розповіли у регуляторі.

Чтайте також:  В Новий рік без "дитячих" та інших соціальних виплат: у чому причина затримки