Начальник Південного регіонального управління ДПСУ відмовився пройти алкотест і викликав на підмогу військових – розслідування

Журналісти опублікували розслідування про те, як генерал-майор Сергій Мул відмовився пройти тест на алкоголь на вимогу патрульних.

Видання “Українська правда” опублікувало розслідування про те, як у листопаді 2022 року патрульна поліція зупинила машину, за кермом якої був начальник Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України генерал-майор Сергій Мул. Після перевірки документів поліцейські попросили його пройти тест на рівень алкоголю у крові, проте Мул категорично відмовився.

Про це йдеться у розслідування журналіста Михайла Ткача.

Інцидент із зупинкою начальника Південного регіонального управління ДПСУ Сергія Мула стався під час комендантської години в ніч проти 14 листопада 2022 року. Мула зупинили поліцейські в Одесі на Миколаївській дорозі, перевірили його документи і попросили пройти драг-тест, однак він відмовився, а поліцейському, який почав складати протокол, сказав: “Якщо ти такий принциповий, ризикни”. Мул також відмовився їхати на огляд до лікарні.

Після тривалої розмови, суперечок та подекуди погроз Сергій Мул комусь зателефонував і згодом на підмогу генерал-майору приїхала група озброєних чоловіків у військовій формі і масках. Один з них зняв з автомобіля прикордонника номери прикриття і допоміг Мулу виїхати з місця зупинки.

Чтайте також:  “Ще одна втрата”: на Донбасі від ворожих куль загинув військовий

До того ж, мікроавтобус, який приїхав по Мула, там же потрапив у ДТП – врізався у стовп під час руху заднім ходом.

За словами журналіста Михайла Ткача, який опублікував відеозапис з боді-камер поліції, два розгляди справи у суді, які відбулися після цього, “розвалилися”.

“Щодо номера прикриття Мул виграв першу інстанцію, а патрульна поліція виграла апеляцію. Мул звернувся з клопотанням про поновлення розслідування за нововиявленими обставинами. Які це обставини – невідомо, оскільки тексти двох ухвал у справі не опубліковані в реєстрі. Щодо водіння у нетверезому вигляді, Мул надав суду результат медогляду, який начебто було складено через кілька годин після НП, о 5:00. У ньому йдеться, що посадовець не був п’яний за кермом”, – розповів Ткач.

У телефонній розмові з журналістом Олександр Мул відкинув всі звинувачення і розповів, що їхав того дня зі звільненого Херсона, пройшов усі блокпости, а патруль зупинив його за дальнє світло фар.

Чтайте також:  Його катам не буде прощення ні на цьому світі, ні на тому! Кадирівські звірі глумилися над його тiлoм, відрізали..

Також він заявив, що нікому не телефонував, щоб вплинути на патрульних.

“Суд усе дослідив. Якби я зателефонував, то інформація про це через п’ять хвилин була б на столі у міністра внутрішніх справ”, – сказав генерал-майор на запитання журналіста.

Крім того, Сергій Мул запитав у журналіста, чому він не на фронті і скільки йому заплатили за цей “заказняк”.

“Скільки вам заплатили, пане журналісте? І чому ви зараз не в рядах, не на фронті? А займаєтеся маніпуляціями. Ви маєте бути на фронті з нами з усіма”, – сказав Мул.