“В Україну насувається шалений снігопад, крижана гроза хлине раптово і неочікувано”: де треба чекати на дощ і мороз?

Експерти повідомляють, що погода передбачається найближчим часом тепла, однак зима суне невідступно, то ж можна вже точно сказати, коли восени чекати на снігопад.

Як інформує “Obozrevatel”, таким прогнозом погоди поділилася вчена Вазіра Мартазінова, докторка фізико-математичних наук у галузі метеорології.

Експертка розповіла, що в жовтні для нашої країни норма – це середньомісячна температура на рівні близько 8°С. Але в 2023-у вона, швидше за все, буде вищою на 2-4°С.

На заході України очікується 12-13°С, на решті території – ще більше, близько 12-15°С.

Найбільше опадів випаде в Чернігівській, Київській, Житомирській, Рівненській, Хмельницькій, Вінницькій, Тернопільській, Івано-Франківській, Закарпатській і Чернівецькій областях. Там вони можуть досягти 120-150% від місячної норми, яка складає 40-50 мм. При цьому на Сумщині, Полтавщині та Дніпровщині буде посушлива погода.

За даними метеорологині, листопад-2023 загалом також буде теплішим, ніж у минулому році. Мартазінова вважає, що в середині листопада очікується перший сніг.

Чтайте також:  "Шалений снігопад накриє ці області України прямо завтра, лютий мороз вразить посеред весни": синоптики про сніг у березні