“Коли чекати на мороз і тотальний снігопад в Україні”: експерти сказали, скільки часу залишилося до страшного холоду

Експерти повідомляють про те, що зима не повинна бути надто холодною, однак варто готуватися і до певних періодів спражнього морозу.

Як інформує “ДС”, прогноз погоди оприлюднила завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди УкрГМІ Вазіра Мартазінова.

За словами метрологині, у листопаді очікуються погодні гойдалки — місяць буде наполовину теплим, наполовину прохолодним. Цього місяця можливий перший сніг, однак зима 2023-2024 буде аномально теплою. Свій прогноз вона аргументує тим, що Україна з 2005 року живе в новій кліматичній смузі.

“Я його називаю сучасним. Якщо подивитись тренд з 2005 року, то грудень потеплішав, і суттєво — на 2 градуси. Тож, хоч як би ви очікували холодів, підіймайте ваші очікування на +2 градуси стосовно ваших дитячих спогадів про зиму. Грудень буде дуже теплим”, — попередила метеорологиня.

Чтайте також:  Синоптики розповіли, які області України накриють густі тумани і дощі

Більш холодним стане січень, коли циркуляція повітря стає більш активною, а до країни заходять справжні морози. Однак лютий, на її думку, вже перестає бути зимовим місяцем. Мартазінова зазначає, що лютий буде досить теплим. Опади взимку будуть в межах норми — мова йде про дощ, сніг та мокрий сніг, який можливий за теплої погоди.

Але великого снігового покрову, ймовірно, не буде. Якщо сніг випаде напередодні холодів — він швидко розтане через суттєве збільшення денної температури повітря.

“Усі наші зими будуть такого характеру — мороз буде приходити, але є глобальний фон — потепління, який не даватиме йому розвиватись”, — резюмувала вона.