Терміново робіть запаси: українців попередили про дике подорожчання цукру

Терміново робіть запаси: українців попередили про дике подорожчання цукру

Дефіцит цукру у світі призведе до зростання цін на нього в Україні
Протягом вересня поточного року Україна експортувала 25 тисяч тонн цукру, що стало рекордним показником за всю історію незалежності країни. Важливо відзначити, що цей обсяг було досягнуто навіть з урахуванням того, що дозвіл на вивіз цукру за кордон почав діяти в другій половині місяця. Це свідчить про неймовірну активність у цьому напрямку, пише agroter.com.ua.

З 5 червня по 15 вересня поточного року Уряд обмежив експорт цукру з України з огляду на можливу дефіцитність на внутрішньому ринку. Однак початок збору свіжого врожаю цукрового буряку у вересні переконав у тому, що Україна матиме змогу задовольнити власні потреби та надалі постачити цукор за кордон. Виробники відразу скористалися цією можливістю, бажаючи отримати тверду валюту.

Чтайте також:  В Україні ліквідували статус "селище міського типу": що це означає

Цьогоріч у світі помітний недостаток цукрової тростини через неурожай в Індії та Таїланді, основних постачальників на світовому ринку. Таким чином, лише третя країна, Бразилія, може виконати свій план щодо постачань, що може викликати певний цукровий голод. У цьому контексті, український цукор цього року матиме велике значення для світового ринку.

Для вітчизняних виробників це вигідна ситуація, оскільки дефіцит продукції дозволяє її вигідно реалізувати, а також отримувати тверду валюту за неї.

У результаті експерти передбачають, що цього року в Україні буде зібрано 11,8-12 мільйонів тонн буряків. Це дозволить виробити 1,6 мільйонів тонн цукру. Приблизно 37-38% цього обсягу можна буде експортувати, не шкодуючи внутрішнього ринку. Однак, очевидно, ціни на цукор в Україні залишатимуться на високому рівні через відсутність зайвої пропозиції.

У роздрібній торгівлі ціни на цукор стартують від 34 грн за кіло і різняться в залежності від виробника можуть сягати 60 грн. За даними фахівців, ціна на цукор упродовж жовтня зросли на 0.3%. Проте, за умов збільшення його експорту подальшого подорожчання не уникнути.

Чтайте також:  У Росії виник дефіцит ліків через санкції, планові операції переносяться – ГУР