Заборона робочих віз: хто матиме право працювати

Президент США Дональд Трамп підписав розпорядження про припинення видачі віз, що дозволяють іноземним громадянам працювати в США, до кінця 2020 року.

Указ стосується більшості категорій шукачів віз: як висококваліфікованих фахівців, найманих в основному американськими компаніями з індустрії високих технологій, так і сезонних робітників, не зайнятих в сільському господарстві.

За словами представників Білого дому, це рішення прийнято для того, щоб забезпечити робочими місцями американців, які втратили роботу через припинення економічної активності в США в результаті пандемії коронавірусу. Заборона не торкнеться медичних працівників і робітників зайнятих в харчовій промисловості.

Нинішній указ президента продовжує заборону на видачу віз, введену в квітні. Він діяв до вересня. Білий дім оцінює, що таким чином буде попереджено в’їзд в країну понад 500 тисяч іноземців. Інститут міграційної політики, неурядова організація вважає, що заборона торкнеться 325 тисяч іноземців. Ті, хто вже отримав візи, зможуть в’їхати в США.

Чтайте також:  ДТП в Польщі — шість українців загинули

Рішення Білого дому було піддано різкій критиці представниками кількох найбільших американських компаній і законодавцями, які стверджують, що Сполучені Штати відчувають серйозний дефіцит висококваліфікованих працівників, особливо інженерів і програмістів. Глава Google Сундар Пічай висловив “розчарування” рішенням президента Трампа. Представник корпорації Twitter назвала це рішення “недалекоглядним, що підриває економічний фундамент” Сполучених Штатів. Сенатори-республіканці Ліндсі Грем і Джон Корнін закликали президента переглянути рішення. Газета Wall Street Journal пише, що це рішення президента може бути оскаржене в суді.

Згідно з опитуваннями громадської думки, переважна більшість жителів США вважає, що Іммігранти в основному отримують роботу, в якій не зацікавлені американці.

Чорногорія та Угорщина відкрили кордони для українців. Своїх співвітчизників угорська сторона пропускає без необхідності проходити обсервацію. Від обсервації звільняються ті українці, які в’їжджають у 30-кілометрову зону не більше ніж на добу. А от Чорногорія прийматиме наших громадян лише за наявності негативного результату тесту на коронавірус.

Чтайте також:  Новини про коронавірус 30 березня: Степанов очолив МОЗ, у США 16 000 нових випадків за добу