Без світла на кілька днів: українців попередили про 5 важливих речей на випадок блекауту – встигніть запастись

Насамперед українцям радять подбати про наявність у будинку генератора, якщо ви мешкаєте у приватному будинку, але це неактуально для тих, хто живе у квартирі

Російські окупанти продовжують жорстоко обстрілювати українські міста.

Очікується, що незабаром після чергових масованих атак деякі українці можуть залишитися без електроенергії. Влада також повідомила про можливу необхідність планових вимушених відключень світла.

Українцям дали корисні поради, як максимально комфортно перечекати відключення електроенергії та що робити у разі, коли її немає протягом кількох днів. Нижче перелічені речі стали як ніколи раніше актуальними, тому їх слід мати вдома про всяк випадок.

Як рятуватися, якщо світла немає кілька днів
Насамперед українцям радять подбати про наявність у будинку генератора, якщо ви мешкаєте у приватному будинку. Водночас для мешканців багатоквартирних будинків ця рада не буде актуальною – їм варто шукати інші можливості.

Чтайте також:  Верховна Рада підтримали запит до президента України щодо екологічної ситуації у Калуші

Що потрібно мати вдома на випадок відключення світла:
Свічки, лампи на батареях або USB. Також можна придбати ліхтарики або лампи, що заряджаються від сонячного світла.
Вода. Пам’ятайте, що водопостачання безпосередньо залежить від електроенергії, тому вода може зникнути також. Так що заповніть про всяк випадок всі ємності будинку водою.
Газовий пальник. Його важливо мати для перестрахування, якщо у вас є індукційна плита або електричні конфорки. На ньому можна приготувати або розігріти їжу, а від тепла зігрітися.

Портативні зарядки. Обов’язково подбайте про зарядку павербанків, батарейки різних розмірів та інші подібні пристрої. Наприклад, для заряджання телефону можна використовувати автомобільний акумулятор. Деякі портативні музичні колонки можуть також зарядити батарею гаджета. Крім того, зверніть увагу на невеликі сонячні батареї.
Теплі речі – підготуйте теплий одяг, ковдри та взуття, які допоможуть пережити перебої з теплом. Також можна зробити саморобні грілки із пластикових пляшок та гарячої води.

Чтайте також:  У Польщі група людей побила двох українців: "Ми вас ненавидимо, ви з України"