У чотирьох школах західних областей України встановили сучасні спортивні майданчики

Навчальні заклади стали фіналістами проекту «Клич друзів – граймо разом!»

Попри всі труднощі нинішнього часу, значна частина українських школярів у цьому навчальному році розпочала уроки в очному форматі. Хороший спосіб адаптуватися до занять у класах – це спорт на свіжому повітрі. У цьому допомагає проект «Клич друзів – граймо разом!», мета якого – через встановлення нових сучасних спортивних майданчиків у школах популяризувати активний та здоровий спосіб життя. Завдяки ініціативі цьогоріч оновлення спортивного інвентаря отримають 14 українських шкіл.

Щороку до організаторів проекту надходять тисячі заявок від навчальних закладів з усієї країни. Бажанню української молоді займатися спортом стає на заваді банальна перепона – відсутність у багатьох школах належної інфраструктури. Водночас проект має на меті об’єднувати школярів довкола спорту і забезпечує їх умовами для реалізації власного потенціалу.

Умови участі у проекті «Клич друзів – граймо разом!»
У 2023 році на конкурс подали 1 652 анкети. Щоб перемогти, учасники мали виконати низку вимог. Насамперед слід було обґрунтувати гостроту потреби у новому майданчику, а також підтвердити мотивацію учнів та вчителів опановувати нове спортивне обладнання. Були й інші важливі критерії відбору, зокрема, наявність на території школи укриття.

Профінансувати встановлення майданчиків допомогла благодійна організація #WeAreAllUkrainians, яка у 2022 році у німецькому Гамбурзі за участі футбольного клубу HSV провела благодійний матч на підтримку України. У рамках події вдалося зібрати 150 000 євро.

З-поміж шкіл західних областей України виконати всі вимоги зуміли,

 

З-поміж шкіл західних областей України виконати всі вимоги зуміли, зокрема:

Снятинський ліцей «Інтелект» Снятинської міської ради Коломийського району Івано-Франківської області;
Рихтицька середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Дрогобицької міської ради Львівської області;
Ліцей № 1 м. Копичинці Копичинецької міської ради Чортківського району Тернопільської області;
Боянський ліцей № 1 Боянської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області.
Школи-переможці отримали різноманітне сучасне спортивне обладнання: вуличні тренажери, гімнастичні комплекси, бруси, тенісні столи, ворота для мініфутболу, волейбольно-тенісні стійки. Фонд також забезпечив заклади освіти м’ячами для різних видів спорту, наборами для настільного тенісу, фрізбі, ракетками для бадмінтону тощо. Окрім того, організатори підготували для учнів свято зі спортивними та інтелектуальними конкурсами, приємними та корисними призами.

Більшість шкіл уже не вперше беруть участь у таких проектах, а деякі навіть досягали успіху в інших конкурсах. Алеє й такі як Снятинський ліцей «Інтелект», для якого вже перший досвід став переможним.

Чтайте також:  Право вчителя на відпустку: як його захистити?

Запорука успіху – командна робота
Об’єднує ж усі заклади посилена увага до фізичного виховання та спортивної підготовки своїх вихованців. Здебільшого учні займаються футболом, волейболом, баскетболом, настільним тенісом. Популярні також єдиноборства та бойові мистецтва, зокрема бокс та карате.

Ліцей № 1 м. Копичинці розвиває менш звичні для українських реалій доджбол та флорбол, а в Снятинському ліцеї «Інтелект» діти в початкових класах займаються хореографією. Є серед випускників шкіл-переможців й спортсмени-професіонали. У Боянському ліцеї № 1 свого часу вчилося чимало футболістів, зокрема гравців чернівецької «Буковини», а ліцей № 1 м. Копичинці закінчив один із найсильніших шахістів України і світу Василь Іванчук.

Як показує досвід, найкращою запорукою успіху є командна робота. Вчитель, завуч або директор, який безпосередньо займається оформленням заявки, зазвичай отримує всебічну допомогу від решти колективу й навіть учнів. Таким чином участь в проекті «Клич друзів – граймо разом!» стає гарною нагодою, щоб пригадати історію своєї школи, дослідити біографії випускників, згуртувати шкільну громаду. Так колектив і вихованці Боянського ліцею № 1 для участі в конкурсі записали спеціальний відеоролик, для створення якого навіть використали зйомки з дрону.

«Треба працювати над втіленням своїх мрій»
У Рихтицькій середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Дрогобицької міської ради Львівської області існує справжня інфраструктура в соціальних проектах, до якої залучені учні, вчителі, адміністрація та батьки. З її допомогою вже вдалося реалізувати низку ініціатив для покращення умов навчання. Ключову роль у цій системі відіграє учнівське самоврядування. Учні школи допомагали заповнювати анкету і для проекту «Клич друзів – граймо разом!».

Мультимедійні матеріали підбирали учасники медійного гуртка.

Як розповіла директор Рихтицької середної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Наталія Жук, новий майданчик значною мірою був ініціативою самих дітей. Учні мріяли про нього вже давно. Будівлю школи здали в експлуатацію ще в 1976 році і з того часу спортивні споруди не оновлювалися. Раніше навчальний заклад брав участь в проекті «Посилка успіху», але тоді перемогти не вдалося.

«Цього разу заявку подавали в останній момент, але з вірою в перемогу. Хоча, скажу чесно, сумніви були, адже конкуренція дуже серйозна. Коли дізналися про результат, емоції переповнювали. Я одразу зателефонувала вчителю фізкультури, сказала заступнику, з яким ми разом працювали над анкетою. Потім оголосили учням у школі», – пригадує директор Рихтицької середної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Чтайте також:  В Україні пропонують перейти на 12-річну систему шкільної освіти вже 2024 року: навіщо це потрібно

За її словами, у селі є своя доросла футбольна команда, стадіон, тому діти теж захоплені цим видом спорту. Також грають в волейбол – щороку відбуваються змагання між вчителями й учнями. Завдяки новому майданчику планують розвивати пляжний волейбол. А в рамках державної програми «Нова українська школа» вчитель фізкультури вчить дітей грати в бадмінтон.

«Всім дуже сподобалося святкове відкриття майданчика. Символічним чином воно збіглося з Днем учителя. Прийшли учні, вчителі, батьки, просто односельці. Програма дуже цікава: турніри, брейн-ринги, естафети. Діти були в захваті, тішилися призами. Навіть вчителі брали участь в конкурсах. Хочу відзначити чудову організацію всього проекту – від анкети до урочистого відкриття. Треба не лише мріяти, але й працювати над втіленням своїх мрій. І вони обов’язково стануть реальністю!», – наголошує Наталія Жук.

Крок до здійснення спільної мрії
З моменту старту проекту «Клич друзів – граймо разом!» в Україні встановили вже 211 спортивних майданчиків.

«Молодість – це та пора, коли є багато мрій і прагнень до змін у житті країни, але часто можна зіткнутися з обмеженими ресурсами або скептичним ставленням оточуючих до своїх ініціатив, – розповідає директорка Klitschko Foundation Ангеліна Осадча. – Наш фонд вже 20 років допомагає молоді долати ці обмеження, втілювати мрії та змінювати своє життя та життя своєї громади».

За її словами, сьогодні цей проект – не лише про спортивний майданчик, це крок до здійснення спільної мрії – перемоги.

«Заняття спортом та фізична активність дисциплінують і роблять більш стійкими у боротьбі за цю мрію. Всі наші проекти спрямовані на фізичний, інтелектуальний та емоційний розвиток молоді, яка має надзвичайно відповідальну місію – розбудову нашої країни. Для мене наша діяльність зараз – це внесок в майбутнє», – резюмує Ангеліна Осадча.

*Усі фото надані авторами проекту «Клич друзів – граймо разом!»