Формула миру має бути універсальною, потрібен спільний план її реалізації: Зеленський – учасникам зустрічі на Мальті

Загалом майже 70 світових субʼєктів уже приєдналися до процесів щодо Формули миру.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників зустрічі щодо Української формули миру на рівні радників і спеціальних представників. До участі долучилися 66 країн світу – Захід, Глобальний Південь. Дякую кожній державі та міжнародній організації, які представлені на Мальті. Загалом майже 70 світових субʼєктів уже приєдналися до процесів щодо Формули миру.

Про це повідомив президент України у своєму виступі на третій зустрічі радників щодо реалізації Формули миру на Мальті 28 жовтня.

“Різними мовами світу кажуть, що історія людства – це історія воєн. Але я прагну, щоб ми всі могли одного дня сказати: відтепер історія людей – це історія виключно миру. Ми бачимо таке прагнення і в основі міжнародного права та його фундаменту – Статуту ООН. Але чи працює Статут ООН? І в нас, в Україні, і на Близькому Сході, і в країнах Африки відповіддю на це питання є плач матерів, які ховають своїх синів і доньок, убитих війнами, і розпач дітей, яких війни роблять сиротами. Ми можемо й повинні дати іншу відповідь”, – зазначив він.

Чтайте також:  Українці мають жити довше, – Зеленський презентував програму "Здорова Україна"