Розтин та дезінфекція – як в Україні ховатимуть загиблих від коронавірусу

Як відомо, нещодавно коронавірус забрав життя 71-річної жінки з Житомирської області.

Відтак експерти розповіли, чи передбачені спеціальні заходи поховання жертв цієї інфекції та чи можна проводити церемонію. Відтак за словами представниці КМДА Юлії Грамотної, особливих вимог поховання померлих від коронавірусу не передбачено. Щоправда, у зв’язку з карантином, слід пам’ятати, що масові заходи заборонені.

Це масовий захід, тому його треба проводити згідно з вимогами карантину. Адже коли ми посилюємо заходи безпеки, люди теж повинні їх дотримуватись. Поховання, воно повинне бути скромним. Це все прописано в загальних правилах. Скупчення понад 60 людей – може бути осередком поширення коронавірусу” – сказала вона.

Водночас заступник Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка Ігор Кузін заявив, що згідно з рекомендаціями ВООЗ, після смерті людини від коронавірусу передбачений розтин та посилена дезінфекція. “Рекомендації є доволі загальними, не специфічними щодо коронавірусу, але вони прописують специфічні процеси дезінфекції після проведення аутопсія – судово-медичної процедури” – сказав він.

Чтайте також:  “Потрібно поквапитись”. До українців терміново звернулися, важливе попередження: “буде більша кількість хворих”