Українцям доведеться платити по три платіжки на газ: за що буде додаткова щомісячна плата

В Україні деякі облгази вимагають від мешканців багатоквартирних будинків підписувати договір на технічне осблуговування внутрішньобудинкової газової системи (“третя платіжка”). За законом дійсно, за таке обслуговування українці мають платити додатково. Але типовий договір та граничні розміри плати досі не визначено, тому зараз вимагати підписання договору незаконно.

Як пише видання ГазПравда, з тарифів облгазів на доставку газу виключили плату за технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Крім того, поступово втратили чинність нормативно-правові акти, які зобов’язували облгази безоплатно здійснювати техобслуговування в житлових будинках їх абонентів на періодичній основі. Законодавство надало право власнику обирати організацію, яка винятково на договірних умовах та на платній основі буде здійснювати роботи з техогляду внутрішньобудинкової системи.

Українці мають підписати договір зі спеціалізованою організацією (можливо, облгаз). В техогляд входить:

Один раз на рік спеціалісти повинні здійснювати візуальний огляд газопроводів, перевіряють наявності вільного доступу до них, стану пофарбування і кріплень газопроводу, наявності футлярів в місцях прокладання через зовнішні і внутрішні конструкції будинку, стану ущільнення міжтрубного простору, очищають його від бруду та, в разі потреби, відновлюють його.

Чтайте також:  У Польщі українця вигнали з орендованої квартири на вулицю через COVID-19

У багатоквартирних будинках один раз на 6 місяців, а саме до початку та після закінчення опалювального сезону, здійснюється перевірка на герметичність з’єднань газопроводів та газового обладнання приладовим методом або мильною емульсією з усуненням виявлених витоків газу. Однак у приватних будинках та квартирах така опція здійснюється вдвічі рідше – лише 1 раз на рік.

Один раз на 3 роки (саме в міжопалювальний період) у багатоповерхівках випробовують на щільність під певним тиском ділянки газопроводів. А ось у приватних будинках та квартирах такі випробування здійснюються лише тоді, якщо протяжність внутрішнього газопроводу становить більше ніж 5 м.

Один раз на рік перевіряється працездатність запірних пристроїв, установлених на газопроводах. Здійснюється їх очищення від залишків корозії й мастила.

Відповідно до вимог та рекомендацій заводів-виробників, однак не рідше одного разу на рік, здійснюється ТО газового обладнання. А саме: прочищення пальників та системи видалення продуктів згорання газу, регулювання режимів роботи (подача води, спалювання газу), перевірка параметрів спрацювання автоматики безпеки та відповідності робочого тиску перед газовими приладами, перевірка щільності газових комунікацій та усунення наявних витоків газу.

Чтайте також:  Українцям введуть нові тарифи на газ і змінять правила: проєкт постанови

Щороку, одночасно з техоглядом газового обладнання здійснюється перевірка наявності тяги в димових та вентиляційних каналах.

Також, не рідше одного разу на рік надавач послуг повинен перевірити належну роботу стаціонарних сигналізаторів загазованості приміщень.