“Тариф на передачу електроенергії в Україні збільшать на 22,2%”: названо точну дату

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, вирішила підвищити тариф НЕК “Укренерго” на послуги з передачі електроенергії на 22,2%. Названо орієнтовну дату змін.

Як інформує “biz/today.ya”, як повідомляє НКРЕКП, очікується подорожчання послуги до 592,89 грн/МВт-год із 2024 року. Вказано, що регулятор 16 листопада погодив схвалення проектів відповідних постанов про зміну тарифів на послуги з передачі електроенергії, на послуги з розподілу електроенергії з використанням стимулюючого регулювання, методології “Витрати+”, на послуги з оперативно-технологічного (диспетчерського) управління Укренерго та послуги постачальників універсальних послуг.

У проекті наголошено, що тариф на послуги з передачі електроенергії для користувачів системи наступного року зросте 592,89 грн/МВт-год без ПДВ. При цьому тарифи на послуги з передачі електроенергії для підприємств “зеленої” металургії піднімуть до 412,68 грн/МВт-год без ПДВ.

Чтайте також:  З 1 травня платитимемо за газ по-новому: кого торкнуться зміни

НКРЕКП також має намір на 5% підвищити тариф на диспетчерське управління з 1 січня 2024 року. Він зросте до 100,37 грн/мвт-год без ПДВ.

Проекти ухвал з обґрунтовуючими матеріалами будуть опубліковані на офіційному сайті НКРЕКП для отримання пропозицій та зауважень.

Глава НКРЕКП Костянтин Ущаповський пояснив, що йдеться про дуже важливі питання для ринку, тому потрібно відповідально поставитися до їхнього прийняття. Топ-менеджер наголосив, що остаточні рішення ухвалять з урахуванням інтересів усіх сторін – споживачів, гравців ринку та держави.

Нагадаємо, що з 1 липня поточного року тариф на послуги з передачі електроенергії для користувачів становить 485,10 грн/МВт-год без ПДВ. Для підприємств “зеленої” електрометалургії у 2023 році він нижчий – 209,42 грн/МВт-год без ПДВ.