“Пенсія на межі”: у грудні деяким пенсіонерам в Україні слід готуватися до раптових змін

Масового підвищення пенсій в останньому місяці року чекати не варто. Але все ж таки, у деяких українців пенсії у грудні стануть вищими.

Як інформує “biz.today.ua”, масового підвищення пенсій у грудні 2023 року не буде. Проте ніхто його й не планував цього місяця. І все-таки, для деяких пенсіонерів виплати зростуть. Йдеться про українців, яким у грудні виповниться 70, 75 та 80 років. Громадяни, які відсвяткують свої ювілейні дати в останній місяць року, з цього місяця отримуватимуть вищі пенсії.

Їхні виплати зростуть за рахунок вікових доплат, які приростають що 5 років. Вводять вікову доплату у 70 років. Згодом у 75 вона стає вищою, а у 80 виростає ще.

Таким чином, пенсіонери, які відсвяткували своє 70-річчя, почнуть отримувати щомісячну доплату до пенсії у розмірі 300 гривень. Далі суми доплат будуть такими:

Чтайте також:  Штраф понад 20 тисяч та в'язниця до 7 років: водіїв попередили, за що ще можна потрапити, окрім "пиятики" та ДТП

Пенсіонери віком 70 – 75 років – 300 гривень;

Пенсіонери віком 75 – 80 років – 456 гривень;

Пенсіонери у віці 80 років та більше – 570 гривень.

А ось уже з 1 січня зростуть максимальна та мінімальна пенсії. Однак масове підвищення пенсії заплановано на березень 2024 року. Тоді відбудеться індексація пенсійних виплат.