“Нові військкоми розгублені і не розуміють, як виконувати план”: чим може обернутися для України провал мобілізаційної кампанії

Недоліки в мобілізації могли стати основою повільного українського контрнаступу на Запоріжжі і причиною, чому ми маємо перейти до активної оборони.

Таку думку висловив виконавчий директор Українського інституту майбутнього, колишній радник керівника Офісу президента та міністра внутрішніх справ Віктор Андрусів, пише ТСН.

За його даними, за 6 місяців контрнаступу ЗСУ знищили 115 тисяч окупантів, за цей же час окупанти мобілізували 120 тисяч. Натомість ЗСУ теж зазнали суттєвих втрат, але практично їх не компенсували.

“Фактично основний задум контрнаступу полягав у тому, щоб вибити окупантів у конкретних місцях і, скориставшись їхньою слабкістю, прориватися в напрямку Азовського моря. Але незважаючи на те, що ми не переважали ворога ані в силі, ані в техніці (особливо в небі), основною проблемою стало саме поповнення свіжими силами окупантів”, – каже Андрусів.

Він зазначає, що за 6 місяців наші бригади, які атакували – виснажилися, а нові резерви і поповнення не були сформовані. Тим часом росіяни поповнили сили і “пішли на Авдіївку, і в принципі по всьому фронту”.

Чтайте також:  "Гребуть усіх: і косих, і кульгавих": росіянка скаржиться на масову мобілізацію – аудіоперехоплення розвідки

Проблеми з ТЦК

Експерт звертає увагу на дилему, яка виникла з керівниками ТЦК.

“Так, військкоми були корумповані, але вони виконували план на 70-80%. Тому вибір був поганий і ще гірший: залишити їх, але постійно чути про корупцію, зняти їх і зірвати мобілізацію. Вибрали ще гірший. Хоча достатньо було взяти їх на особливий контроль і документування. Нові військкоми зараз досить розгублені, оскільки не розуміють, як виконувати план, але разом із цим, щоб не обурювати людей силовою мобілізацією”, – пише Андрусів.

Також він вказує на недоліки інформаційної кампанії, яка б створювала бажання захищати країну і долучитися до ЗСУ.

“Ситуація наступна: якщо ми не вирішимо питання мобілізації, то з імовірністю у 100% росіяни від весни почнуть продавлювати фронт там, де будуть ламатися наші виснажені бригади. А я нагадаю також, що… їхня влада перевела економіку на воєнні рейки, і вони зараз 24/7 лупашать зброю для фронту. Ситуація наразі не катастрофічна для нас, але без змін перспективи – катастрофічні”, – попереджає експерт.

Чтайте також:  "З 1 лютого призвуть чоловіків із цими ознаками, є спосіб вручити повістки у раптових місцях": як посилиться мобілізація?

Андрусів закликає знизити віковий поріг мобілізації і брати до війська хлопців молодше 27 років, і зобов’язати тих військовозобов’язаних, хто ще не у війську, пройти короткий курс володіння зброєю.

“Ми на війні. І ворог зціпив зуби і пре. Подобається вам це чи ні – ми маємо воювати. Ми не вибирали собі цієї долі, але вибираємо, яка вона буде далі. Здатися сьогодні, почати говорити про мир, і все інше – означає знецінити віддані життя героїв і жертв війни”, – підсумував він.