Відеофіксація порушень ПДР в Україні: кого штрафуватимуть

В 2019 році на дорогах унаслідок ДТП загинуло 3 454 людей. В боротьбі зі злісними порушниками МВС вводить фотовідеофіксацію дорожнього руху.

В яких містах, де на дорогах вже є камери та хто платитиме штрафи за порушення ПДР – власник чи водій автівки

Порушив – плати

В Україні завершився період підготовки до введення автоматичної фотовідеофіксації порушень правил дорожнього руху. Вже готові законодавчі та підзаконні акти. 12 березня у столиці запрацювало 20 камер, ще 30 буде встановлено у Київській області. Їх встановлять у тих місцях, де за статистикою гинуло найбільше людей.

Протягом перших 45 днів камери працюватимуть в режимі інформування та попередження. Після адаптаційного періоду водіям, які полюбляють нехтувати ПДР доведеться платити за всі порушення. Адже камери бачитимуть все і домовитись з ними не вийде.
Згодом кількість камер по всій країні збільшиться. Ви до цього готові? Сподіваюся, що так! Це трохи дискомфортно після десятиріч “вольниці” – але це єдиний шлях для скорочення кількості загибелі людей на дорогах – заявив міністр МВС Арсен Аваков.

Чтайте також:  Батьки, увага: у школах почалася справжня "епідемія" - експерти б'ють на сполох

Система автоматичної фотовідеофіксації – це не просто камери, встановлені на стовпі над дорогою, а складна високотехнічна система. До складу якої входить таке обладнання: сертифікованих і стандартизованих комплексів фотовідеофіксації та робочих станцій обробки даних; сучасного, захищеного від втручання програмного забезпечення та кваліфікованих операторів робочих станцій. У цій програмі МВС – є таким собі мозком системи.

Хто заплатить штраф?
Кому насправді доведеться оплачувати штраф – власнику чи водієві автівки. Це питання наразі турбує багатьох. Специфіка штрафів у тому, що вони надходитимуть на адресу власника транспортного засобу, а не водія. Якщо ж трапився інцидент на дорозі, а за кермом був не власник, а хтось інший, тоді перший зможе уникнути штрафу лише за умови, що сам водій зізнається у вчиненні порушення або якщо автівку викрали. Тобто дали дружині чи чоловікові автівку щоби поїхати у магазин, він її побив, але ж платитиме штраф той, на кого вона зареєстрована.

Чтайте також:  На дорогах України збільшилася кількість камер автофіксації порушень ПДР: перелік