Платитимуть українцям за повернення додому: хто і коли зможе отримати допомогу

Чехія платитиме українським біженцям гроші у випадку, якщо вони вирішать повернутися додому.

Про це повідомляється на офіційному порталі чеського президента.

Зокрема, Петр Павел підписав зміни до закону lex Ukraine, який відповідає за регулювання статусу українців, що виїхали до Чехії з початку повномасштабного вторгнення ЗС РФ.

Поправка, яку ухвалили до закону, передбачає продовження тимчасового захисту для громадян України в Чехії до березня 2025 року відповідно до рішення Ради ЄС. Разом з тим, документом встановлюється надання грошової допомоги українським біженцям із тимчасовим захистом, які вирішать повернутися додому. Розмір виплати ще має встановити чеський уряд.

Біженці можуть отримати таку виплату лише раз і не пізніше ніж за три місяці до закінчення права на перебування в Чехії завдяки тимчасовому захисту – до кінця 2024 року. Якщо згодом вказані категорії громадян вирішать отримати довгострокову візу в Чехії – їм доведеться повернути до бюджету країни 50% суми, яку їм виділив уряд країни.

Чтайте також:  Польща просила Чехію змінити законопроєкт про аборти, щоб не допустити "абортного туризму" польок – ЗМІ

Станом на зараз подібні виплати вже пропонують Ірландія, Швейцарія та Норвегія. У деяких випадках українці можуть отримати до 50 тисяч гривень, якщо вирішать повернутися додому.

Уряд Швейцарії пропонує наступні виплати:

500 швейцарських франків для дорослих (20 420 гривень);
250 швейцарських франків для неповнолітніх (10 210 гривень).
Але законодавством передбачено, що отримати можна не більше, ніж 2 тисячі швейцарських франків на родину (81 700 гривень). Влада розглядатиме кожен випадок в індивідуальному порядку.

Уряд Ірландії поки що розглядає розмір допомоги, яку пропонують українцям, що вирішили повернутися додому. Норвезька влада пропонує отримати громадянам України 15 000 норвезьких крон готівкою (трохи більше 50 тисяч гривень), але дорогу додому переселенці повинні влаштувати собі самостійно.