В Україні готують проект, щоб мобілізувати чоловіків за кордоном

Наприкінці грудня у Верховній Раді планують зареєструвати законопроєкт про мобілізацію, рекрутинг і проходження служби.

Даний законопроект має ряд абсолютно нових пропозицій, зокрема взяття на військовий облік усіх жінок, мобілізація осіб з інвалідністю та чоловіків, які перебувають за кордоном. Валерій Залужний вже висловив низку зауважень щодо нього.

Нещодавно очільник українського Міноборони Рустем Умєров в інтерв’ю німецькому WELT TV заявив про наміри з 2024 року призвати на військову службу чоловіків, які проживають за межами України.

Міністр зазначив, що громадяни України віком 25-60 років, які перебуватимуть за кордоном, повинні будуть з’явитися до призовних пунктів ЗСУ, бо в разі неявки до них будуть застосовані санкції. Зокрема чоловікам, які не з’являться для уточнення даних, буде відмовлено у консульських послугах.

Однак, як розповів начальник управління преси та інформації Міноборони Іларіон Павлюк, наразі механізму повернення чоловіків з-за кордону немає і жодних обговорень щодо призову до лав ЗСУ з-за кордону не ведеться. Речник висловив думку, що таким чином міністр хотів донести важливість збільшення кількості військових для захисту батьківщини.

Чтайте також:  "З 1 лютого призвуть чоловіків із цими ознаками, є спосіб вручити повістки у раптових місцях": як посилиться мобілізація?

Також президент України Володимир Зеленський повідомив, що під час засідання Ставки Генштаб запропонував додатково мобілізувати 500 тисяч осіб.

Фото ілюстративне