Мобілізація 500 тисяч осіб: Головнокомандувач Залужний пояснив, звідки узялася така цифра

Нещодавно президент України Володимир Зеленський заявив, що Генеральному штабу ЗСУ для успішного ведення бойових дій у ході повномасштабної війни з Росією потрібно мобілізувати до Сил оборони України ще 450-500 тисяч осіб. І коштуватиме це 500 мільярдів гривень.

Звідки взялася саме така цифра, пояснив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в ефірі “1+1” сьогодні, 26 грудня.

“Питання (про мобілізацію – прим. ред.) воно з одного боку просте, а з іншого боку складне. Почнемо з того, що військове командування жодного запиту на такі цифри (400-500 тисяч – ред.) не робило. Військове командування продовжує виконувати функції захисту держави, відповідно, формує свої запити на боєприпаси, на зброю, і, відповідно, на людський ресурс. Це робиться на постійній основі. І ми не робимо це якимось окремим форматом на Кабмін чи Верховну Раду. Що стосується безпосередньо цієї цифри (щодо мобілізації – ред), то ми цю цифру сформували, врахували її на наступний рік, вона, звісно, враховує покриття поточного некомплекту, формування нових частин, а також прогнозування наших втрат. Озвучувати цю цифру, або окремі розділи по цих цифрах я не можу. Це є військовою таємницею”, – наголосив Залужний.

Чтайте також:  Роздягали догола перед чоловіками, піддавали катуванню та погрозам: у РФ знущалися з українських жінок-військових