Чоловікам, які ухиляються від мобілізації, влада придумала жорстоке покарання

В Україні з’явився текст нового проекту закону щодо внесення змін у положення про мобілізацію в Україні з жорстокими обмеженнями для ухилянтів.

До прикладу, вони не матимуть права отримувати держпослуги чи продати власну квартиру. Так, згідно з новою редакцією статті 22 Закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, українці мають створити зареєструвати електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста у порядку, який прописав уряд України.

Саме через нього держава буде надсилати чоловікам “повістку до армії”, точніше повідомлення з вимогою з’явитися в той чи інший центр комплектування та соціальної підтримки. Також через електронний кабінет призовника (є ще варіант зробити потрібне через центр надання адміністративних послуг) українці мають протягом 60 днів з дати початку проведення мобілізації або протягом 20 днів з дати її продовження уточнити свої облікові данні.

Чтайте також:  "Працівники ТЦК будуть вистежувати ухилянтів за допомогою міських камер відеоспостереження": з'явилися подробиці

Громадян, які знехтують вимогою уряду створити згаданий електронний кабінет, чекає наступне:

Заборона на виїзд за кордон;

– блокування всіх операцій з рухомим та нерухомим майном;

– заборону отримувати водійські права та кермувати власним транспортним засобом;

– обмеження права в користуванні власними коштами та іншими цінностями;

– неможливість укласти кредитний догові, договір позики;

– призупинення отримання пільг та послуг від держави.

Водночас всі обмеження обіцяють зняти, якщо військовозобов’язаний або резервіст виконає необхідні положення третьої статті 22 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.