Масштабна мобілізація в Україні відміняється через брак коштів?

У Міністерстві фінансів України поки не знають, де взяти кошти на проведення додаткової мобілізації, адже бюджет країни наразі виснажений. Відомство очікує від Міноборони та Генштабу ЗСУ пропозицій щодо покриття видатків на призов пів мільйона людей до війська.

Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко Forbes, пише Оглядач.

“Я б поки що не забігав наперед, а дав можливість Генштабу разом із Міноборони знайти підходи в цьому питанні й запропонувати рішення, як вони це бачать, як бачать оптимізацію видатків чинних, бо ми виснажили наш внутрішній потенціал щодо фінансування військових потреб”, – сказав він.

За його словами, штучно збільшити видатки не вийде, адже їх просто немає. “Якщо нам потрібно буде їх знайти, то нам потрібно розуміти в часі – їх потрібно знайти вже сьогодні, чи це березень-квітень-травень, можливо, друге півріччя.

Чтайте також:  Зеленський пообіцяв лікарям зарплату в 25 тисяч, але не виділив грошей: що чекає на медиків у 2021-му

Тобто мені потрібна картина, як міністру, тоді можна буде говорити про забезпечення цих потреб”, – зазначив глава Мінфіну.

Він не відкидає, що доведеться шукати можливості стосовно додаткових доходів, додаткових джерел фінансування внутрішніх. “Але поки що зарано говорити про цифри, тому що несформоване розуміння потреб з боку відповідальних структур”, – пояснив він.

Відповідаючи на запитання стосовно заяв президента Володимира Зеленського, що мобілізація коштуватиме Україні додаткових 500 млрд грн, Марченко додав, що такі розрахунки “досить коректні”.