Мобілізація – лише початок: у Раді з’явився ще один скандальний законопроєкт

В новому законопроєкті №10378, який Рада буде розглядати вже на початку січня, – купа змін.

Зміст
Гучні зміни у процесі мобілізації
Як каратимуть ухилянтів
Штрафи будуть шалені
Можна потрапити і до в’язниці?
Коли очікувати змін
В Україні несуться зміни в мобілізації. Вже кілька днів люди гудуть про питання відстрочки і тих, хто на неї може не розраховувати, якщо законопроєкт таки ухвалять. Втім, є велике “але” – ті, хто порушуватимуть правила, будуть покарані.

Як саме, розповіла в ексклюзивному сюжеті для TSN.ua журналістка Вікторія Гнатюк.

Гучні зміни у процесі мобілізації
В новому законопроєкті №10378, який Рада розглядатиме вже на початку січня, – купа змін. Людей будуть мобілізувати більше, а тому коло тих, хто мав право на відстрочку, значно звузиться. Ще до нових гучних заяв в Україні було безліч скандалів про корупцію в ТЦК і ВЛК, коли продажні військкоми ставили шалені “такси” за “білий” квиток. Подекуди ціна за такий “презент” сягала 10 тисяч доларів.

Чтайте також:  Штрафи до 180 тисяч гривень: податкова вводить новий вид перевірок

Багато тих, хто аж ніяк не планував іти на фронт, завдяки таким “білим” квиткам виїздили за кордон. У кого грошей не було, намагалися навіть переплисти небезпечну річку Тису. Були такі, що прикидалися жінками, щоб лищше виїхати за межі країни.

І якщо раніше притягнути до відповідальності могли не всіх, тепер і тут на вас чекає новинка, адже в Україні мають намір посилити відповідальність за ухиляння від мобілізації та інші військові правопорушення. Про це свідчить опублікований на сайті Верховної Ради законопроєкт №10379.