Виплата пенсій та зарплат бюджетникам у 2024 році: Шмигаль зробив термінове звернення

До чого готуватись?

Шмигаль зробив заяву про пенсії, а також зарплати вчителів та лікарів
Кілька днів тому міністр економіки України Юлія Свириденко заявила, що в країні можуть бути затримки з виплат пенсій та зарплат, але тільки якщо не надійде фінансову допомогу від Заходу. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Telegram-каналі глави Кабміну з’явилися деталі.

На тлі таких новин прем’єр-міністр України запевнив громадян, що пенсії, а також заробітні плати вчителям та лікарям виплачуватимуться вчасно. Як і передбачено законом України, у березні, пообіцяв голова Кабміну, буде проведено індексацію пенсій.

Також Шмигаль заявив, що фінансування дефіциту бюджету на 2024 рік та макрофінансова ситуація стали темою активних обговорень в останні дні.

Він поділився, що 2024 року Україні знадобиться понад 37 млрд. доларів зовнішнього фінансування. Наразі вже є домовленості з 11 державами щодо багаторічних програм фінансування. Є програма розширеного фінансування з МВФ і підтримка інших міжнародних фінансових організацій.

Чтайте також:  Коридор затемнень 25 жовтня - 8 листопада: що на нас чекає в цей час

Шмигаль заявив, що було затверджено план Ukraine Facility для його передачі Європейській комісії. Затвердження фінальної версії плану відкриє для України доступ до фінансового ресурсу в 50 млрд євро терміном на 4 роки, з яких 39 млрд євро буде спрямовано на забезпечення макрофінансової стабільності.

Примітно, що міністр соціальної політики України Оксана Жолнович припускала, що у разі відсутності міжнародної фінансової допомоги індексація пенсій у 2024 році може не відбутися.

Але, як випливає із заяви голови Кабміну, пенсіонерам все ж таки обіцяють провести індексацію, завдяки якій пенсії у багатьох суттєво зростуть.