“Гривня впала до тотального мінімуму, долар коїть щось неймовірне”: 4 січня в обмінниках українців чекає шалений курс

Курс гривні оновив історичний мінімум щодо долара США. Нацбанк знизив офіційний курс гривні до долара на четвер, 4 січня 2024 року, до 38,1159 грн/$. Це новий історичний мінімум, попередній було зафіксовано у середу, 3 січня, – 38,0839 грн/$.

Як інформує “biz.censor.net”, водночас курс гривні до євро укріпився до 41,6073 грн за євро порівняно із 41,7209 грн у середу.

Нагадаємо, Національний банк оголосив про перехід до режиму керованої гнучкості обмінного курсу гривні із 3 жовтня, відмовляючись від фіксованого курсу гривні, який діяв від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року.

За цього режиму офіційний курс визначатиметься на міжбанківському ринку, а не встановлюватиметься директивно Національним банком. Водночас НБУ і далі контролюватиме ситуацію та на постійній основі компенсуватиме структурний дефіцит іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку.

Чтайте також:  "Долар несеться за край граничної межі, ситуація в обмінниках може приголомшити українців": експерти про курс валют в Україні