“Скільки платитимуть українці у 2024 році?”: названо тариф на розподіл газу в Україні

У 2024 році українці платитимуть не лише за сам газ, а й за його розподіл. Щомісячна сума за доставку блакитного палива залежатиме від його споживання за підсумками минулого року. Можна самостійно розрахувати вартість комнуальної послуги.

Як інформує “biz.today.ua”, побутові споживачі одержують дві платіжки за газ – за споживання та за розподіл. У новому році суми за комунальну послугу зміняться.

Справа в тому, що розмір щомісячної плати за доставку пального протягом року та кінцеві суми прив’язані до рівня споживання газу протягом 12 місяців. Він розраховується у період з 1 жовтня 2022 року до 30 вересня 2023 року.

У пресслужбі Вінницької філії компанії “Газмережі” повідомили, як розрахувати плату на доставку газу. Це можна зробити за наступною формулою. Слід тариф облгазу (кубометри у період з 1 жовтня 2022 року до 30 вересня 2023 року) розділити на 12 місяців. Саме стільки коштуватиме доставка блакитного палива.

Чтайте також:  Усі небайдужі допоможіть! Розшукують двох зниклих хлопчиків. Репост

Ця формула використовується вже кілька років. Сума платежу змінюється, тому що використовуються інші дані газового року. Таким чином, для розрахунку плати за розподіл газу необхідно врахувати два показники: тариф від облгазу та кубометри, використані за газовий рік.

“Обсяг газу, спожитий у минулому газовому році, слід розділити на 12 та помножити на тариф оператора газорозподільної мережі”, – зазначено у “Газмережі”.

Наприклад, у Вінниці тарифи на розподіл газу становлять 1,76 грн за кубометр, у Львові — 1,69 грн, у Житомирі — 1,70 грн, а у Чернігові — 1,76 грн. Для клієнтів Вінницької філії “Газмережі” при використанні 2000 кубометрів за газовий рік щомісячна плата становитиме 352 грн, а при споживанні 1000 кубометрів – 176 грн на місяць.Облгази встановлюють різні тарифи у регіонах. Вони залежать від різних факторів, зокрема від розміру витрат на функціонування мережі та кількості споживачів.

Чтайте також:  Сильна магнітна буря накриє Землю найближчим часом

Нагадаємо, що в січні українці платитимуть за газ за тими ж тарифами, які постачальники пропонували станом на лютий 2022 року. Більшість громадян обслуговується у Нафтогазі, який пропонує паливо по 7,96 грн за кубометр.