Мобілізація довела до абсурду: жінок почали масово позбавляти батьківських прав

Що відбувається?

Через війну жінок стали через суд частіше позбавляти батьківських прав
В Україні через повномасштабне російське військове вторгнення триває загальна мобілізація. Через це чоловіки, які не бажають бути мобілізованими, шукають шляхи для ухилення. Наприклад, почастішали випадки позбавлення жінок батьківських прав, повідомляє ngl.media.

Повідомляється, що кількість судових рішень про позбавлення матері батьківських прав та передачу дитини на виховання батькові за 2022 та 2023 роки в рази зросла.

Причому, у 30% випадків ці рішення приймаються в тому самому суді Одеської області. Ймовірно, це схема ухилення від мобілізації для чоловіків, тому що в такому разі батько, визнаний єдиним опікуном дитини, не може бути призваний на фронт.

Це означає, що судді у такий спосіб наші собі корупційний спосіб заробітку. Такого висновку після журналістського розслідування дійшли Наталія Онисько та Назар Тузяк.

Чтайте також:  В Україні здешевшав бензин та дизель в гурті: яка ситуація з цінами на ці види пального в регіонах

Журналісти поділилися, що ця історія розпочалася у липні 2023 року. До них звернувся юрисконсульт однієї з військових частин, дислокованих на півдні України.

Йому здалося підозрілим те, що за короткий термін близько десятка військовослужбовців цієї частини подали рапорт на звільнення з армії на тій підставі, що після розлучення вони залишилися єдиними опікунами своїх неповнолітніх дітей.

Цікаво й те, що ці рішення ухвалював один і той самий суд. У результаті журналісти розпочали розслідування та з’ясували, що такі підозри у юрисконсульта не без причини.

Після аналізу 30 тис. схожих справ, які розглянули українські суди в 2021—2023 роках, виявилося, що більшість суддів стали на бік батьків і позбавляли матерів батьківських прав.

Загалом такі рішення в судах приймалися по всій країні, але найчастіше в Білгород-Дністровському міськрайонному суді.

Чтайте також:  Чи можна знімати на відео працівників ТЦК під час вручення повістки: відповідь адвокатів

Коли журналісти ще восени 2023 р. вирішили опублікувати цю статтю, з ними зв’язалися співробітники НАБУ. Вони попросили поки що притримати вихід статті, оскільки проводять також розслідування.

Кілька місяців НАБУ готувало цю операцію, яку і провело 9 січня в Білгороді-Дністровському. Діяльність основних фігурантів розслідування журналістів задокументована належним чином, проведено обшуки, вручено офіційні підозри.