У Польщі ініціюють перевірку українських біженців на причетність до мобілізації: чи депортують чоловіків?

Країни Євросоюзу розійшлись у думках щодо можливої мобілізації українців за кордоном. Дехто вважає, що цього категорично робити не можна, оскільки це буде порушенням закону. Інші схиляються до того, щоб видати Україні ухилянтів.

Як інформує “biz.today.ua”, є й треті. Наприклад, у Польщі вважають, що депортувати їх протизаконно, проте готові створити українським чоловікам такі умови, за яких вони самі покинуть країну.

Зокрема, такі пропозиції висловив депутат польського Сейму Павло Коваль в інтерв’ю газеті Sestry.

Польський депутат вважає, що проблеми з мобілізацією в Україні виникли частково через те, що багато молодих громадян на початку повномасштабного вторгнення залишили країну. Зокрема, сам Коваль має дані, що в Україні зараз залишилося нібито менше ніж 30 мільйонів населення.

Природно, серед більш ніж 6 мільйонів вибулих є чимало молодих військовозобов’язаних чоловіків, які можуть воювати, каже польський депутат. Тому він вважає, що Польща має задіяти механізми, які “допоможуть” цим людям повернутися до України.

Чтайте також:  "Скоро пенсія пропаде у цієї категорії громадян України": експерти сказали, до чого готуватися простим українцям

Що пропонує депутат польського Сейму?

Павло Коваль пропонує проводити перевірку українських чоловіків під час їхнього працевлаштування на роботу чи продовження терміну перебування в ЄС. Тобто можна звірити за базами даних, чи не вважаються вони військовозобов’язаними у себе на батьківщині, і чи не розшукує їх ТЦК. Якщо відповідь буде позитивною, то їм можуть просто відмовити у прийомі на роботу, а також у продовженні статусу тимчасового захисту та виплаті допомоги. Звичайно, людина без роботи, без грошей та ще й на нелегальному становищі довго в країні не протримається. Причому його не треба буде депортувати, він покине країну сам.