“Курс валют в Україні наближається до рубежа неповернення, це змінить в обмінниках все в кінці січня”: що буде з доларом?

Наступного тижня ситуація на валютному ринку буде більш-менш прогнозованою, принаймні очікується, що регулятор докладе зусиль для встановлення балансу між попитом і пропозицією на міжбанку, що своєю чергою позитивно позначиться на готівковому ринку. Разом із тим, в кінці січня очікуються важливі рішення, що можуть вплинути на ціну долара в Україні доволі радикально.

Як інформує “УНІАН”, про це розповів начальник департаменту казначейства “Глобус Банку” Тарас Лєсовий. Він нагадав, що наприкінці грудня на ринок тиснув фактор певної невизначеності щодо обсягів міжнародної фінансової допомоги (принаймні, інформаційне поле вибухало різними суперечливими новинами та коментарями, що тією чи іншою мірою хитало ринок та суспільні настрої).

“Крім того, хвиля ракетних і “шахедних” атак неабияк впливало на свідомість громадян. Тому певна турбулентність ринку напередодні нового року виявилася цілком об’єктивною. Але ринок встояв, регуляторові вдалося втримати ринок стабільним, уникнувши стрімкого падіння гривні. Звісно, що питання макрофіну досі лишається актуальним, адже Україна очікує на рішення Конгресу США, яке може припасти саме на кінець січня, проте ми схильні вважати, що напруга все ж стане значно меншою”, – зазначив банкір.

Чтайте також:  "Долар може приголомшити українців коливаннями, курс валют залежить від цього": експерти сказали, чи треба встигнути в обмінники до червня

За його словами, наступного тижня ситуація на валютному ринку буде досить обнадійливою: курсовий коридор на міжбанку буде на рівні 38-38,6 грн/дол. та 39-40,5 грн/дол., на готівковому – 38,5-39,5 грн/дол. та 39-41 грн/євро.

Водночас, наголосив Лєсовий, поточні зміни курсів валют будуть різновекторними, однак на міжбанку вони не перевищать 0,3 грн, а на готівковому ринку – 0,5-0,6 грн. Власне різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку буде на рівні 0,5-0,6 грн. Крім того, різниця між курсами покупки та продажу на безготівковому ринку не перевищить 0,1 грн, а на готівковому ринку – 0,5-0,6 грн.

“Таким чином, з певними припущеннями наступного тижня слід очікувати повернення ринку до грудневого “гирла”: кон’юнктура ринку буде під дією режиму керованої гнучкості та стратегії НБУ на поступове скорочення розриву між курсами міжбанку та готівкового ринку. Отже, курсові зміни не будуть шоковими чи екстраординарними”, – резюмував експерт.

Чтайте також:  Захищали Україну від окупантів: у боях під Бахмутом загинули грузинські добровольці