Мобілізація у смартфоні: чи повинен військовозобов’язаний громадянин мати гаджети, Інтернет та імейл

Протягом кількох останніх тижнів у соцмережах активно обговорюють ймовірну ініціативу Верховної Ради зобов’язати військовозобов’язаних реєструвати особистий електронний кабінет. Проте виявилось, що реалізувати задумане на практиці буде вкрай важко. Майже нереально.

Все через те, що чинне законодавство не зобов’язує громадянина мати будь-який гаджет, без якого, своєю чергою, неможливе користування таким кабінетом. Крім того, в жодному законодавчому документі не прописаний не тільки обов’язок громадянина мати якийсь гаджет, але не прописаний обов’язок поповнювати рахунок для того, щоб мати доступ до інтернет-мережі.

На думку адвокатів, поки це питання не буде врегульоване, ухилянти, які знаються на законодавстві, можуть використовувати це в якості прогалини в законодавстві. Іншими словами, будуть мати аргумент не реєструватись в особистому кабінеті.

Про це в коментарі для ТСН.ua розповів адвокат Ростислав Кравець, який знається в тому числі на питаннях мобілізації.

Чтайте також:  У Хмельницькій області через отруєння чадним газом госпіталізували трьох дітей

“Поки що ця ідея нездійсненна по об’єктивним причинам, – каже Ростислав Кравець. – Насправді зобов’язати когось мати електронний кабінет і користуватись електронними послугами буде вкрай важко. Чинне законодавство не зобов’язує громадянина мати смартфон або будь-який інший гаджет. Так само громадянин України не зобов’язаний реєструватись у “Дії”, не зобов’язаний мати ідентифікаційний код, якщо він має релігійні переконання”.

Та додає: “Це (ініціатива зобов’язати військовозобов’язаних мати особистий електронний кабінет – прим.ред) свідчить про повну професійну непридатність цих осіб”.

Резюмуючи, Кравець зазначив, що військовозобов’язаний має право не поповнювати рахунок для доступу до мережі інтернет та для подальшого перегляду повідомлень в особистому кабінеті.

“Навіть якщо у людини є смартфон, це не зобов’язує перевіряти повідомлення. Замість того, щоб налагодити військовий облік, у нас намагаються залякати громадян”, – висловлює свою думку Кравець.

Чтайте також:  Водіям приготуватися: чому не можна заряджати смартфон в автомобілі