“10 пенсій підряд виплатять цим українцям, озвучено умови виплати”: хто може претендувати на таку суму?

Крім основної розрахункової пенсії, українці також мають право на численні доплати і надбавки до неї. У більшості випадків ці додаткові суми не дуже великі, та все ж за рахунок надбавок розмір пенсій може стати відчутно вищим.

Як інформує “biz/today.ua”, водночас деякі громадяни мають право, виходячи на заслужений відпочинок, отримати відразу 10 пенсій.

Про те, хто може претендувати на таку щедру одноразову виплату, розповіли у Пенсійному фонді України.

Право на таку виплату мають громадяни, які тривалий час пропрацювали на роботі, що дає право вийти на пенсію за вислугою років. Крім того, вони мали працювати на підприємствах чи в установах державної або комунальної власності.

Отже, щоб мати право на отримання десяти пенсій однією виплатою, треба відповідати таким критеріям:

мати 30 років стажу на такій роботі, яка дає право вийти на пенсію за вислугою років. Увесь цей стаж слід підтвердити необхідними документами за винятком декретної відпустки та неоплачуваних відпусток;

Чтайте також:  Влаштують терор: астролог розповіла, як "референдуми" трагічно вплинуть на Україну

ці 30 років стажу мають бути здобуті на підприємствах державної або комунальної форми власності; у день виходу на пенсію особа має перебувати на тій посаді, яка дає їй право на отримання цієї допомоги.

Крім того, зазвичай в осіб, які претендують на таку виплату, ще вимагають представити довідку про зарплату в період до 1 липня 2000 року. Цих відомостей немає в електронному реєстрі. Ця довідка може вплинути на подальший розмір пенсії, причому як у кращий, так і в гірший бік.

Якщо всі довідки є, і всіх умов дотримано, то новоспеченому пенсіонеру обіцяні 10 пенсій вплатять одним траншем незабаром після того, як за нього буде сплачено останній ЄСВ.