“Стрімке подорожчання”: названо продукти, які відтепер в Україні ставатимуть дорожчими щомісяця

В Україні стрімко подорожчають продукти – аналітики зазначають, що ціни зростають набагато швидше за заробітні плати споживачів. Економіст Олег Пендзин назвав асортиментні позиції, вартість яких підвищуватиметься щомісяця.

Як інформує “biz,today.ua”, мінімальна заробітна плата в Україні збільшилась з 1 січня 2024 року. Наразі вона становить 7100 грн, а з квітня зросте до 8000 грн. Проте підвищення доходів українців не може встигнути за інфляцією та подорожчанням життя загалом.

Останнім часом помітно додали у ціні овочі. Сховищ не вистачає і на ринку виник дефіцит якісної продукції. Навіть картоплю вже доводиться імпортувати з Польщі. В Україні її вартість стала рекордною та в окремих мережах перевищує 30 грн/кг.

Голова Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин спрогнозував, вартість яких продуктів стабільно підвищуватиметься.

“Щомісячно дорожчатимуть хліб, м’ясо, молоко”, – наголосив аналітик.

Чтайте також:  Скандал на похороні загиблого бійця: священники УПЦ МП покинули кладовище під час промови отця ПЦУ ВІДЕО

У Раді назвали продукти, які помітно подорожчали та подешевшали у 2023 році

Голова Комітету КРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев повідомив, що максимально зросли ціни на картоплю, яблука, дитячі молочні суміші.

Суттєво подешевшали соняшникова олія, гречка, рис, морква, цибуля, капуста, яйця, пшенична та ячмінна крупа, а також макарони, куряче філе та яловичина. Депутат парламенту оцінив тенденцію до подорожчання картоплі, ціни на яку почали зростати торік.

“Багато чинників зіграли “в плюс” до ціни протягом року: скорочення пропозиції, низька якість посадкового матеріалу та врожаю, недостатність потужностей для зберігання. За оцінками профільних фахівців, ціни на неї зараз перебувають на історично рекордних рівнях, зумовлюючи поточну доцільність нарощування її імпорту з сусідніх країн ЄС”, – пояснив народний обранець.