Кожен українець може змінити своє прізвище та ім’я за власним бажанням.
Українці мають право на зміну прізвища та імені. Також можна змінити по батькові у разі, коли батько змінив своє ім’я або відомості про нього, як про батька, вилучені із актового запису про народження.
Про це повідомляє прес-служба Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
“Громадяни України мають право на зміну імені, прізвища та по батькові. Людина може змінити своє прізвище та ім’я за власним бажанням, а також у разі, коли батько змінив своє ім’я або відомості про нього, як про батька, вилучені із актового запису про народження, або у разі усиновлення, його скасування або визнання недійсним, змінити по батькові”, – сказано в повідомленні.
Уточнюється, що змінити ім’я можна з 16 років за власним бажанням або з 14 років за згодою батьків. Якщо обидва батьків міняють прізвища, прізвище дитини теж змінюється. З 7 років дитина повинна дати згоду на це.
Для процедури потрібно подати у відділ РАЦСУ за місцем проживання заяву про зміну імені та додати до нього документи:
– свідоцтво про народження заявника;
– свідоцтво про шлюб (якщо є) або про розірвання шлюбу (якщо є);
– свідоцтва про народження дітей (якщо є);
– свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері (якщо воно раніше було змінено);
– свою фотографію;
– квитанцію про сплату державного мита.
“Подати заяву на зміну імені можливо через веб-портал “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану чи через Портал державних послуг”, – розповіли в прес-службі.
Зміна імені триває три місяці з дня його подачі. Після отримання дозволу заявнику протягом 3 місяців необхідно звернутися в РАЦС для складання актового запису про зміну імені або прізвища.
“Тим, хто хоче отримати нове ім’я, треба буде сплатити державне мито, яке становить 5 гривень 10 копійок. Якщо повторна процедура, наприклад, раніше ви міняли ім’я і знову хочете його змінити, то це задоволення обійдеться вам у 51 грн”, – уточнили в прес-службі.