“Якими будуть тарифи на газ вже з 1 лютого”: українцям сказали, скільки платитимуть побутові споживачі

Українцям назвали тарифи на газ, які діятимуть у лютому. Стало відомо, що вартість кубометра блакитного палива варіюватиметься у межах 9,99 гривні.

Як інформує “biz,today.ua”, більшість українців обслуговує Нафтогаз (98%). Він надає комунальну послугу за фіксованою ціною, яка залишається незмінною в умовах війни – 7,96 гривні. Такий тариф залишиться до 1 травня 2023 року, завершення опалювального сезону у країні.

Примітно, що тарифи на газ у семи постачальників вищі за 8 грн/кубометр, а у п’яти – нижчі. Найнижчий тариф у компанії “Еру Людям”. Її клієнти отримують паливо по 7,7 грн/куб, а максимальний у “Світгазу” – 9,99 грн/куб.

Глава Нафтогазу Олексій Чернишов вважає, що тарифи на газ для побутових споживачів є занадто низькими. Він висловив думку, що неплатоспроможні категорії українців мають отримати субсидії, а решта має платити більше.

Чтайте також:  "Мобілізація медиків в Україні, деякі фахівці одержать бронювання": ТЦК, повістки і відстрочки

Нафтогаз прагне збільшити обсяг газу у сховищах до наступної зими

Чернишов заявив, що компанія намагатиметься суттєво збільшити обсяги блакитного палива, які зберігають в Україні іноземні трейдери. У 2023 році вони закачали до наших підземних сховищ 2,5 млрд куб.

Топ-менеджер Нафтогазу зазначив, що Україні минулого року вдалося досягти газової незалежності, постачальник збільшив власний видобуток на 7%. Це перша зима, яку наша країна проходить із власним газом, і це серйозне досягнення в умовах повномасштабної війни. При цьому слід враховувати, що регіони з максимальним видобутком пального знаходяться у східних областях, де точаться бої.

Чернишов наголосив на необхідності реформи корпоративного управління та подальшої трансформації енергетичного ринку в Україні. Наша держава має позиціонувати себе як європейський хаб, який здатний не лише виробляти, а й зберігати, розподіляти та транспортувати енергію.

Чтайте також:  Українцям приходять завищені платіжки за газ: у чому причина