Пенсія зі втрати годувальника: що мають знати сім’ї військовослужбовців

Важлива інформація

Адвокат розкрив сім’ям військовослужбовців нюанси призначення пенсії зі втрати годувальника
Сім’ї військовослужбовців у разі смерті захисника мають право оформити пенсію з втрати годувальника. Адвокат Олександр Жолтан у відео, опублікованому в TikTok, поділився важливими нюансами.

Зокрема, він розповів, що такий вид пенсії можна оформити не лише у разі смерті військового під час проходження військової служби.

Але і не пізніше, ніж 3 місяці після того, як захисник звільнився з військової служби або після закінчення 3 місяців, якщо колишній військовослужбовець, на жаль, помер від отриманих поранень, контузії або каліцтва, отриманого під час проходження військової служби.

Право на призначення пенсії з втрати годувальника мають непрацездатні члени сім’ї. Примітно, незалежно від того, чи утримував військовий членів сім’ї, призначаються виплати й непрацездатним дітям до 18 років, а також після цього віку, якщо дитина має інвалідність.

Чтайте також:  Частині українців призупини виплату пенсій: що сталося

Також на виплати можуть претендувати непрацездатні батьки загиблого військового або його дружина, якщо вони втратили засоби для існування.

@advokat_zhovtan

#адвокат #юрист #юридичнадопомога #пенсія

♬ Loving Me – Janine

Адвокат також нагадав, що батьки загиблого військовослужбовця мають право достроково вийти на пенсію. Чоловіки можуть у 55 років вийти на заслужений відпочинок за умови, що матимуть не менше ніж 25 років страхового стажу. Матері загиблих захисників можуть вийти на пенсію у 50 років, маючи не менше 20 років страхового стажу.

Відповідно до законодавства України пенсія зі втрати годувальника становить 50% від пенсії померлого. Її платитимуть усі членам сім’ї загиблого, які перебували на його утриманні та вважаються непрацездатними. Якщо батьки вже на пенсії, то їм така виплата призначається довічно.