“В березні пенсію підвищать не для всіх”: названо категорії українців, яких не торкнеться індексація

У березні в Україні має відбутися індексація пенсій. За попередніми даними розрахункова пенсія зросте на 13%. Проте не всі пенсіонери відчують індексацію. Для декого вона пройде непоміченою.

Хто та з якої причини не відчує індексації, розповіли у Мінсоцполітики України.

Як інформує “biz.today.ua”, остаточний розмір індексації пенсій визначать наприкінці лютого. Саме через це індексація щорічно проходить не з початку року, а в березні. Адже лише до березня стає остаточно відомий відсоток індексації. Однак уже зараз його приблизно можуть назвати. Він становитиме близько 13%. Тобто розрахункові пенсії українців будуть збільшені на 13%. Розрахунковою є пенсія, що була отримана під час її розрахунку, тобто без усіляких надбавок і доплат.

Так от, спеціалісти порахували: щоб отримати близько 1 тисячі гривень індексації, треба мати розрахункову пенсію близько 8 тисяч грн. Однак далеко не всі літні українці мають таку пенсію. А отже, такої доплати в них не буде.

Чтайте також:  На Черкащині рейдери зі стріляниною захопили поле заради врожаю, було піднято спецназ

Декілька категорій пенсіонерів взагалі не відчують індексації

Зокрема, суми виплат не зростуть для таких категорій:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин: для громадян, які стали пенсіонерами менше 3 років тому, їхні пенсії не підлягають індексації; для громадян, які отримують високі пенсії. Наприклад, колишні судді; для громадян, чия розрахункова пенсія, нижча за мінімальну пенсію в Україні.

Щодо останнього пункту, то маються на увазі пенсії, які при розрахунку не дотягували навіть до мінімальної. Однак, відповідно до закону, громадянам не мають права платити пенсію, нижчу за мінімальну. Отже їм щомісяця доплачують певну суму, щоб дотягнути пенсію до мінімалки. У таких пенсіонерів зазвичай індексація є, але вона просто заміщує ту доплату, які вони отримують від держави. Через це фактично розмір їхньої пенсії після індексації не збільшується.

Чтайте також:  "Надбавка до 2360 гривень": кого чекає масштабний перерахунок зарплат, заява Кабміну