“У ПФУ попередили цих українок”: жінкам можуть не зарахувати стажу для пенсії, з’явилися подробиці тривожної ситуації

Жінкам при виході на заслужений відпочинок можуть не зарахувати частину стажу для пенсії. Це може бути пов’язано зі зміною прізвища у шлюбі. Особливо в тих випадках, якщо шлюб уже розірваний, а відповідні документи не збереглися. Ще складніше ситуація – якщо в жінки був не один шлюб, і щоразу вона змінювала прізвище.

Як інформує “Today.ua”, в такому випадку буває важко з’ясувати, який період часу і під яким прізвищем вона пропрацювала. А відтак частина стажу, необхідного для пенсії, може бути втрачена. У Пенсійному фонді розповіли, про що слід у таких випадках подбати, щоби зберегти весь свій стаж.

Адже наявність необхідної тривалості страхового стажу – головна умова вчасного виходу на пенсію. Цьогоріч, наприклад, українцям знадобиться щонайменше 31 рік стажу, щоб вийти на пенсію в 60 років. А з наступного року вже треба буде мати 32 роки стажу. Отже, декому доводиться збирати свій стаж буквально по крихтах, щоб накопичити потрібну його тривалість.

Чтайте також:  Готувала сюрприз, а отримала помсту: наречений переспав з тещею просто на весіллі, виною тому непорозуміння

Як підтвердити свій стаж при зміні прізвища

У ПФУ радять подбати про витяг з державного реєстру актів цивільного стану. Такий витяг можна замовити і отримати в будь-якому РАГС – незалежно від вашого місця проживання, або від того місця, де свого часу був зареєстрований чи розірваний ваш шлюб.

Щоб отримати виписку з Реєстру слід подати заяву, в якій треба вказати одну з таких відомостей про себе:

прізвище, ім’я та по батькові, дата та місце народження особи, щодо відомостей про яку отримано запит;

серія та номер свідоцтва про державну реєстрацію відповідного акту цивільного стану, дата його видачі;

реєстраційний номер, згідно з яким зареєстровано внесення відомостей про акт громадянського стану.

Якщо ви потребуєте виписки з Реєстру, що засвідчує шлюб або розірвання шлюбу, то треба ще додаткового зазначити прізвище, ім’я та по батькові другого чоловіка.

Чтайте також:  Місцева влада Львова заявляє, що захворюваність на COVID-19 йде на спад.

Подати запит про надання необхідного вам документа можна двома способами:

безпосередньо у відділ державної реєстрації актів цивільного стану;

надіславши документи поштою (рекомендованим листом).

Причому це не обов’язково робити особисто, а можна через свого законного представника.