Індексація пенсій у березні 2024 року: кому не слід очікувати підвищення виплат

В умовах дефіциту пенсійного бюджету уряд встановив обмеження щодо підвищення пенсій.

Кабмін України ухвалив індексацію пенсій майже на 8% з 1 березня 2024 року. Але деякі категорії пенсіонерів не отримають підвищених виплат.

Про це пише 24 канал.

Індексація пенсій – хто не відчує підвищення
Індексація пенсій – це інструмент, за допомогою якого держава має підтримувати фінансове положення пенсіонерів і адаптувати виплати до змін в економіці, зокрема до інфляції та вартості життя.

Проте чотири категорії пенсіонерів не відчують наслідків березневої індексації, а саме:

особи, що вийшли на пенсію у 2021-2023 роках;
ті, хто отримує мінімальну пенсію;
ветерани війни;
особи з високими пенсійними виплатами.
Таке рішення було прийнято для більш рівномірного розподілу коштів Пенсійного фонду в умовах дефіциту.

На скільки підвищаться пенсії у березні 2024 року
Згідно з рішенням Кабінету Міністрів, індексація пенсій у березні 2024 року становитиме 7,9% від базової суми для обчислення пенсій. Тобто після розрахунку пенсії цей відсоток може виявитися ще меншим.

Чтайте також:  Штрафують та відбирають права: водіїв в Україні почали жорстко карати за дріб’язкову деталь

Номінально будуть проіндексовані усі пенсії, які були призначені до 31 грудня 2023 року. Але ті хто вийшов на пенсію за останні три роки (с 1 січня 2021 року до 31 грудня 2023 року) отримають лише “втішні” 100 гривень, оскільки уряд вважає, що у їх виплатах вже враховані поточні зміни в економіці.

Мінімальні пенсії також будуть проіндексовані, але це підвищення все одно не дотягне їх до необхідного пенсійного мінімуму. Тож разом і індексацією зменшиться доплата до пенсій, а фактична сума залишиться незмінною.

Ще одна важлива зміна стосується пенсій ветеранів війни. До останнього часу в законодавстві розмір таких пенсій було регламентовано у відсотках від прожиткового мінімуму. Але разом з рішенням про індексацію уряд “заморозив” виплати ветеранам – проценти максимальних виплат були змінені на фіксовану суму. Тож попри індексацію їх виплати залишаться на попередньому рівні.

Чтайте також:  «Кожен новий штам – заразніший». Чи можна самому розпізнати «Омікрон» – пояснює терапевт

При цьому постанова про індексацію встановлює верхній поріг збільшення виплат. Тобто максимальна сума, на яку може підвищитися пенсія деяких осіб становить 1577 гривень.