Від 340 грн до 70 тисяч: в українців ноги віднімаються від нових штрафів із Податкової

Детальна інформація

Щоб уникнути штрафів від податкової служби у 2024 році, ФОПам необхідно добре розуміти ситуації, коли на них може бути застосована фінансова відповідальність, пише informator.ua.

Один із семи штрафів, про які ФОПам варто знати, становить 71 000 гривень і застосовується до неоформлених працівників. Цю інформацію детально розкрив експерт 23 лютого.

Михайло Смокович, податковий консультант, пояснив найбільш поширені та болючі штрафи для підприємців у сфері оподаткування цього року.

Наприклад, за несвоєчасну подачу податкової звітності або несвоєчасну сплату податків штраф може складати 340 гривень. Особливість полягає в тому, що цей штраф може бути нарахований через 2-3 роки.

“Якщо ви помітили, що подали звітність не вчасно, краще самостійно сплатити 340 гривень на рахунок. Або просто слідкуйте за станом розрахунків з бюджетом у кабінеті платника хоча б раз на квартал, щоб уникнути цього штрафу”, — радить Смокович.

Чтайте також:  Зеленський випив кави з Єрмаком і Ляшком за 34 тисячі – закон один для всіх

Для ФОПів І та ІІ груп за несвоєчасну сплату єдиного податку штраф становить 50% від суми боргу. Рекомендується сплачувати за три дні до крайнього терміну, оскільки за борг по сплаті штрафу податкова може зняти ФОПа з єдиного податку, якщо цей борг перебуває протягом двох кварталів.

Для ФОПів ІІІ групи штраф за несвоєчасну сплату ЄП становить 5%, якщо борг погашено протягом 30 днів, і 10%, якщо пізніше.

За невикористання реєстратора розрахункових операцій (РРО) передбачено один із найвищих штрафів. Якщо не видано фіскальні чеки або не зареєстровано їх, або не використано касові апарати, штраф складе 100% за перше порушення та 150% за наступне.

Штраф за необлік товарних залишків становить 100%. Облік повинні вести підприємці, які торгують ризиковими товарами, такими як технічно складні побутові товари, ювелірні вироби, медичні товари та підакцизні.

Чтайте також:  Українців відзавтра зможуть штрафувати за неносіння масок

Для інших груп товарів передбачено штраф за некоректне ведення первинної документації у розмірі 1020 гривень.

Штраф за неоформлених працівників становить 10 мінімальних заробітних плат, що на сьогодні дорівнює 71 000 гривень. Проте, у разі першого порушення податкова може видати лише попередження.

Штраф за здійснення підприємницької діяльності без оформлення ФОП становить від 1000 до 2000 неоподаткованих мінімумів громадян (17000-34000 гривень) з конфіскацією виробленої продукції, інструментів, сировини та грошей. У випадку отримання доходів у великому розмірі штраф може становити від 2000 до 5000 неоподаткованих мінімумів громадян, що дорівнює до 85 000 гривень.