Сьогодні у США стартують клінічні випробування вакцини проти коронавірусу

На перевірку піде рік-півтора


Перший учасник клінічного випробування вакцини для захисту від нового коронавірусу отримає експериментальну дозу в понеділок 16 березня.

Як повідомляє АР, Національний інститут охорони здоров’я фінансує дослідження, яке проводить у Вашингтонському науково-дослідному інституті охорони здоров’я імені Кайзера Перманенте в Сієтлі. Вчені наголошують, що на перевірку будь-якої потенційної вакцини потрібен рік-півтора. Виробники підкреслюють, що це очікування є необхідним, оскільки спочатку треба провести дослідження на тисячах людей, щоб визначити, чи дійсно вакцина допомагає і не нашкодить.

Тестування розпочнеться з 45 молодих, здорових добровольців, які отримуватимуть різні дози вакцини. Дослідники наголошують, що від неї учасники заразитися не зможуть, оскільки самого вірусу вони не містять. Мета полягає у тому, щоб переконатись, що вакцина не викликає значних побічних ефектів,що дасть змогу проводити наступний етап випробувань.

Чтайте також:  Чи допустять до роботи невакцинованих вчителів: відповідь Шкарлета

Наразі не існує перевірних способів лікування від коронавірусу. В Китаї вчені тестують комбінацію ліків про ВІЛ проти COVID-19, а також експериментальний препарат під назвою ремдесівір, який розроблявся для боротьби з лихоманкою Ебола. У США медичний центр Університету штат Небраска також почав тестування ремдесівіра на деяких американцях, у яких діагностували коронавірус після евакуації з круїзного лайнеру в Японії.

Як наголошує видання, у більшості людей коронавірус викликає тільки легкі або помірні симптоми, такі як лихоманка або кашель. Для деяких, особливо людей похилого віку та тих, що вже мають проблеми зі здоров’ям, вірус може викликати ускладнення, включно з пневмонією.

Переважна більшість людей вилікується. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, люди з легкою формою долають хворобу приблизно за два тижні, з більш тяжким протіканням на це їм потрібно буде від трьох до шести тижнів.

Чтайте також:  Вакциновані люди можуть поширювати вірус COVID-19 – заступник головного лікаря Англії

Загалом в результаті спалаху у всьому світу захворіло понад 156 000 людей, 5800 – померло.