Бронь від мобілізації за гроші: скільки вже потрібно відкласти та коли платити

Нові деталі

Стало відомо, чи буде бронювання від мобілізації за гроші
У Раді готують до другого читання законопроєкт із поправками до процесу мобілізації, де пропонується запровадити можливість бронювання громадян за гроші. У соцмережі Х на станиці ТСН з’явилися деталі, чи вже прийнято якесь рішення з цього приводу.

У парламенті між чиновниками точаться дискусії з приводу багатьох пропозицій, у тому числі щодо бронювання.

Поки нового законопроєкту не прийнято, бронювати можна співробітників критичних підприємств, установ, організацій, які виконують оборонне замовлення.

Але чиновники хочуть надати всім чоловікам призовного віку шанс на бронювання. Однак це буде можливо буде завдяки внесенню певної суми.

Тут і точаться дискусії. Зокрема, одні чиновники пропонують дати броню тим співробітникам, у яких висока зарплата і, відповідно, державі вони сплачують високі податки. Але не всі можуть похвалитися зарплатою від 35 тисяч гривень. Тому поки що немає остаточного рішення.

Чтайте також:  До Ради внесли законопроєкт про вільне переміщення військовозобов'язаних територією України

Вже відомо, що броню отримають усі співробітники Нацполіції України. А ось в органах держвлади та місцевого самоврядування бронювання отримають лише керівники цих організацій. Щодо держслужбовців категорій “Б” та “В”, то серед них може бути заброньовано до 50% осіб.

Нардеп Роман Грищук заявив, що бронювання за гроші від мобілізації, можливо, не буде прописане у цьому законопроєкті. Він припустив, що буде окремий документ із цього приводу.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль поділився, що уряд працює над новою системою бронювання від мобілізації.

Він вважає, що насамперед варто бронювати тих, хто забезпечує життєдіяльність країни. У Кабміні, за словами нардепа Гончаренка, можуть забронювати всіх чиновників категорії А, робітників підприємств, установ та організацій оборонно-промислового комплексу, постачальників для ЗСУ, поліціянтів.

Щодо бізнесу, то повністю броню також можуть отримати працівники паливно-енергетичного комплексу та оператори зв’язку.

Чтайте також:  В Україні можуть дозволити подвійне громадянство: Коли і за яких умов

Щодо броні за гроші, то розглядається варіант дати таку можливість тим, хто офіційно отримує зарплату від 35 тис. грн, сплачує ПДФО ≥ 6,3 тис. грн, та ЄСВ ≥ 7,7 тис. грн. Зокрема, броню можуть отримати айтішники, які є резидентами Дія.City, при сплаті ПДФО ≥ 6,3 тис. грн.

Але у Раді вважають висування таких вимог із зарплати для броні соціальним дарвінізмом. Тобто, чиновники та багатії не повинні ризикувати життям, тоді як люди бідніші повинні йти на фронт.