Відпочивайте після заходу сонця і “фільтруйте” мову: 17 березня велике церковне свято – що під забороною

Все про цей день

Що відзначають у цей день і у кого іменини
Віряни вшановують пам’ять преподобного Олексія. В Україні святкують День мобілізаційного працівника. Про те, які існують цього дня прикмети та заборони, повідомляє ТСН.

Олексій жив у IV-V столітті, народився у Римі. Його батько Євфіміан був благочестивим і багатим на римського сенатора. Він вирізнявся душевною добротою і був милосердний. Євфіміан і дружина його Аглаїда довго не мали дітей, і це затьмарювало їхнє щастя.

Жінка не полишала надії, і почув її Бог і послав їм сина. Батько назвав немовля Олексій. Святий Олексій ріс здоровою дитиною, добре і старанно вчився.

Коли він став повнолітнім, Євфіміан та Аглаїда вирішили його одружити. Вони вибрали для сина дівчину царської крові, дуже гарну та багату.

Після одруження святий Олексій віддав їй свій золотий перстень і поясну пряжку зі словами: “Збережи це, і нехай буде між тобою і мною Господь, доки не оновить нас Своєю благодаттю”. Потім він тієї ж ночі покинув батьківську хату.

Чтайте також:  Нова заборона: антибіотики в Україні продаватимуть тільки за рецептом лікаря

Він кораблем прибув Лаодикею Сирійську. Тут він приєднався до погоничів ослів і дістався з ними до міста Едеси, де зберігався Нерукотворний образ Господа, зображений на плащаниці.

Олексій почав просити милостиню у притворі храму Пресвятої Богородиці. Щонеділі він приєднувався до Святих Христових Таїн. Ночами Олексій не спав і молився. Харчувався він лише водою та хлібом.

Після смерті святого Алексія, його батьки та дружина зазнали великої скорботи. Однак їхні страждання були пом’якшені відкриттям, яке вони виявили після його смерті. У руці святого Алексія вони знайшли записку, в якій він висловив свою глибоку любов до Христа та відданість Богу.

Народні прикмети:

Якщо тепло — буде хороший урожай;
Багато води талою – до достатку сіна;
Бджоли вперше вилетіли – буде багато меду;
Сніг чи дощ – буде великий урожай фруктів та овочів;
Журавлі повернулися додому – вже остаточно потеплішає.
Заборони:

Чтайте також:  Рада прийняла нову заборону для дітей: "загрожує штраф на 1190 гривень"

Не можна рубати березу.
Не дозволяється працювати після заходу сонця.
Не варто вирушати в довгу подорож, інакше чекатимуть на нещастя.
Забороняється лаятись і лихословити.
17 березня в Україні святкують День мобілізаційного працівника. Професійне національне свято, створене у серпні 2000 року. Спочатку його святкували 14 вересня для переформування мобілізаційного управління у 1993 році, але у 2016 році дату вирішили змінити.

Іменини відзначають Павло, Макар, Гаврило, Віктор, Олексій, Олександр.